1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. 2020 Yılında TYH Dünyada 5. Sırada

2020 Yılında TYH Dünyada 5. Sırada

2020 yılında pandemi nedeniyle havayolu ulaşımı kesintiye uğradı. Yeni yıl heyecanının yaşandığı ve yeni umutların doğduğu bu dönemde bir umut haberi de THY’den geldi. Yapılan açıklamada salgına rağmen dünyada önemli bir yerleri olduğunu vurgulayan THY 2021 yılına daha heyecanlı olarak girecek gibi görünüyor.

2020 Yılında TYH Dünyada 5. Sırada

Dünyanın tamamını içine alan ve pek çok sektöre oldukça büyük zararlar veren Covid-19 salgını dolasıyla sekteye uğrayan sektörlerden biride havayolu taşımacılığı oldu. Covid-19 süreci ile ilgili açıklama yapan THY, Covid-19 salgının uzun zamandan beri yaşanan en büyük küresel kriz olduğunu ve etkisinin uzun süre unutulmayacağını belirtti. Dünya da önde gelen birkaç büyük hava yolu şirketi içinde yer alan THY, bu krizden de başarılı bir şekilde çıkmayı başardı ve sektördeki önemli yerini geliştirerek dünya da en çok uçan 5. Hava yolu şirketi olmayı başardı. THY pandemi sürecinde dijital ortama hızlıca ayak uydurarak teması en aza indiren ve yolcuların seyahat güvenliğini görev edinerek hayatı kolaylaştıran uygulamaları ile bu süreçten başarı ile çıktı. Bu başarıları sayesinde 2020 yılının son yarısından itibaren kontrollü olarak uçuşlara başladı ve en çok tercih edilen havayolları şirketleri arasında yer aldı.

THY Süreci Başarılı Şekilde Atlattı

THY Yönetim Kurulu Üyesi İlker Aycı, bu sürece vurgu yaparak birçok şirketin devletten yardım paketi almak ve personelden tasarruf etme gibi girişimleri olmuşken THY’nin farklı politikalarla bu süreci atlattığını anlattı. Çalışanların ve şirketin karşılıklı fedakarlığı ile markanın başarıya ulaştığını vurgulayan Aycı,  bu süreçten tüm fedakarlıkların yanında fırsatları değerlendirmek için ileriye adımlar atarak çıktık ifadelerini kullandı. Ayrıca bu dönemde yeni adımlarda atıldığını belirten Aycı, gelişmelere hızlı uyum sağladıklarını, yardım ve tıbbı malzemeler için de uçak gönderdiklerini ve bazı dönemlerde yolcu uçaklarını kargo uçaklarına çevirmek zorunda kaldıklarını da anlattı.

THY Önemli Bir İstihdam Şirketi Haline Geldi

Yaşanan bu zor dönemde kargo taşımacılığının öncüsü olduklarını belirten Aycı, bütün dünyaya yapılan tıbbı malzeme yardımları ile Avrupa’nın en çok uçan hava yolu şirketinin THY olduğunu söyledi. Bu başarılara Amerika’daki 5 yıldızlı global hava yolu olarak seçildiklerini ve “Avrupa’nın en iyi kargo şirketi” ödülünü de aldıklarını ekledi.  Turkish Cargo’nun hala görev başında olduğunu ve pandeminin sona erdirilmesinde önemli bir etki sağladığı da belirten Aycı, THY’ye bağlı tüm şirketleri ve yaklaşık 65 bin istihdamı ile Türkiye’nin 5 büyük istihdam şirketinden biri haline geldiğini vurguladı. Dünya’da pandemi sürecinde ve pandeminin sona erdirilme çabalarının olduğu bu dönemde THY‘nin her zaman önemli bir yeri olduğu bir kez daha vurgulandı.

 AYCI, Sözlerine Teşekkür ile Son Verdi

Aycı,” Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İç İşleri Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Yorum Yap

Yorum Yap