2021 Yılında Whatsapp’a 6 Yeni Özellik

2021 Yılında Whatsapp'a 6 Yeni Özellik
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp 2021 yılına yeni özellikleri ile damga vurmaya hazırlanıyor. Kesintisiz olarak yeni özellikler geliştiren uygulamanın bu sene içinde 6 yeni özelliği bünyesine eklemesi bekleniyor. Son 1 ay içinde yeni özellikleri geliştirme çalışmaları yaptığı bilinen Whatsapp uygulamasının hangi özellikleri bünyesine ekleyeceği ve ne zaman yeni özelliklerin aktif hale geleceği ise merak konusu oldu. Popüler mesajlaşma uygulaması yeni özellikleri ile bir mesajlaşma uygulamasından daha fazlası olma yolunda emin adımlar atacak. Uygulamanın yeni özelliklerinin bir kısmının deneme sürümleri geçen sene gündeme gelmişti. Bazı özellikler ise ilk kez duyuruldu.

Whatsapp Çoklu Cihaz Desteği Geliyor

Whatsapp’ın 2021 yılında bünyesine ekleyeceği özelliklerden çoklu cihaz desteği ilgi çekti. Geçen sene kasım ayında beta sürümünde görülen bu özellik sayesinde kullanıcılar birçok platformdan aynı anda Whatsapp’a giriş yapabilecek. Bilindiği gibi Whatsapp şimdilik mobil cihaz ve bilgisayar olmak üzere 2 farklı cihazdan giriş yapılmasına izin veriyor. Yeni eklenecek özellik ile 3 ya da daha fazla sayıda cihazdan uygulamaya giriş yapmak mümkün olacak.

Whatsapp Web Araması ve Aramalara Sonradan Katılabilme Özellikleri Kullanıcıları Sevindirdi

Whatsapp’ın 2021 yılı özelliklerinden aramalarla ilgili yapılan geliştirmeler de kullanıcıların dikkatini çekti. Bilindiği gibi Whatsapp aramaları normalde sadece mobil cihaz üzerinden gerçekleştirilebiliyordu. Kullanıcılar bilgisayarlarında açık olan Whatsapp hesapları üzerinden arama yapamıyordu. Yeni özellik ile Whatsapp web üzerinden sesli ve görüntülü arama yapmak mümkün olacak. Aramalarla ilgili geliştirilen diğer özellik ise yapılan aramaya sonradan dahil olabilme özelliği oldu. Whatsapp aramalarına cevap veremeyen kullanıcılar tekrar arama yapmaya gerek duymadan, kaçırdıkları sohbete sonradan dahil olabilecekler. Whatsapp kullanıcıları tarafından bir süredir beklenen arama özellikleri kullanıcıları mutlu etti.

Videolar Artık Sessize Alınabilecek

Whatsapp’ta geliştirilen diğer özellikte videoları sessize alma özelliği oldu. Whatsapp’ta şuan birine gönderilen ya da durum güncellemesinde kullanılan videoları işlem sırasında sessize alma özelliği yok. Yeni gelecek özellik ile bu videolar sessize alınabilecek.

Whatsapp Tatil Modu Merak Konusu Oldu

Whatsapp uygulamasının 2021 özelliklerinden biri de tatil kodu oldu. Whatsapp’ın Arşivlenmiş Sohbetler özelliğini yeni sürümü olduğu bilinen “daha sonra oku” özelliği ile tek bir sohbetten gelen mesajlar daha sonra okunabilecek. Bununla beraber aynı amaçla uygulamaya tatil modu gelmesi bekleniyor.

Hindistanlı Kullanıcılara Sigorta Alabilme Seçeneği

Whatsapp uygulamasının diğer bir özelliği ise Hindistan’daki kullanıcılara özel geliştirilecek. 2020 yılının son aylarında Hindistan’daki kullanıcılar için Whatsapp ve banka entegrasyonu sağlanmış, para transferleri mümkün hale getirilmişti. Yeni özellik ile kullanıcılar Whatsapp üzerinden sigorta satın alabilecek.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!