AK Parti hükümetini bilinmeyen bir grup yönetiyor

AK Parti hükümetini bilinmeyen bir grup yönetiyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya hesabından “Korkma Türkiye” tagıyla kampanya başlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kendi paylaşımına yapılan yorum ve suçlamalara cevap verdi.

 Babacan: Gezi davasında şikâyetçi veya müdahil değilim

Gezi olaylarının hatırlatılması üzerine “Gezi davasında ben şikayetçi değilim. Müdahil de değilim. Savcı o gün hükümetin mağdur olduğu düşüncesiyle hükümet üyelerini tek tek yazmış. Hukukçu arkadaşlarla oturup konuştuk. Çekilme de söz konusu olmuyormuş” şeklinde açıklamalarda bulundu

Hükümette resmi yetki Bakanlarda ama etki bilinmeyen kimselerde

Devlet idaresinde sadece görünürde sorumluluk sahibi kişilerin olmadığını öne süren ve bazı kimselerin kurumlar arasında gidip geldiğini söyleyen Babacan, “Görünmeden, yetki kullanan, etki kullanan bir sürü insan var. Bugünkü bakanlarımız için üzülüyorum aslında. Sorumluluk üstlerinde ancak kendi alanlarında etki, yetki kullanan insanlar var” şeklinde konuştu.

Yıllardır işlerin bu şekilde yürüdüğünü söyleyen Ali Babacan, “Bunlar adını sanını toplumun bilmediği ancak ilgililerin bildiği insanlar” diyerek ciddi bir iddia ortaya atmış oldu.

Mechul isimler Külliye adına her işi çeviriyorlar

Cumhurbaşkanından talimat gitmediğinde dahi bu insanların, oluşan atmosfer sayesinde kişisel menfaat sağlayabildiğini ve bu insanların külliyeden gelen bir mesaj  havası oluşturabildiğini   söyleyen Babacan, “Devlet sistemi tamamen çökmüş durumda. 84 milyonluk bir ülkenin böyle bir zihniyetle yönetilmesi artık mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!