Altcoin Nasıl Üretilir?

Altcoin Nasıl Üretilir?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Altcoin” kavramı, “Bitcoin’e Alternatif” den  türetilmiş bir kavramdır ve Bitcoin dışındaki kripto para birimleri için kullanılan genel bir kavramdır. Cryptocurrency, Bitcoin ve tüm Altcoinleri kapsayan bir terimdir. En ünlü kripto para birimi Bitcoin’dir. Ethereum, Ripple, Litecoin, Monero ve Neo, Altcoin örnekleridir. 1.000’den fazla Altcoin türü var. En basit tanımıyla Altcoin, Bitcoin’den sonra diğer kripto para birimlerine verilen isimdir. Altcoinler kendilerini Bitcoin’e daha iyi bir alternatif olarak göstermeye çalışıyor. Altcoinler, kullanılan fikir birliği algoritmasına göre değişir. Mutabakat algoritması, gruptaki herkesin beğenip beğenmediğine bakılmaksızın bir gruptaki bireylere dayalı bir algoritmadır, en uygun kararı verir ve çeşitliliği takip ederek en iyi kararı destekler. Kısacası Altcoin, Bitcoin dışındaki kripto para çeşitlerine denir.

Kripto Para Ne Demek?

Kripto paranın ne olduğu hala bir çok kişi için soru işaretidir. Merkezi bir otorite tarafından kontrol edilmeyen bir takas aracıdır. Başka bir kuruma ihtiyaç duymadan kişiler arasında değer aktarımına izin verir. Kripto işlemlerin çevrimiçi bir ağ (İnternet) üzerinden gerçekleştirilmektedir.  Kripto para birimleri dışında çoğu dijital para birimi merkezi ajanslar tarafından işletilir ve yönetilir. Bu tür dijital para birimlerine örnek olarak elektronik para, banka hesapları, banka kartları örnek olarak gösterilebilir.

Altcoin’nin Faydaları Nedir?

Bitcoin dışındaki kripto paralara Altcoin denildiğinden bahsetmiştik. Peki Altcoin’leri insanlar neden tercih etmelidir. Altcoin’lerin bazı faydaları aşağıda sıralanmıştır:

  • Kullanımda rahatlık ve kolay kullanılabilirlik,
  • Yüksek döngü oranı,
  • Üst düzey kullanıcı gizliliği ve işlem gizliliği,
  • Madencilik işlemleri kolay ve ucuz,
  • Bitcoin’ne oranla daha iyi işlem hızı,
  • Finansal yollarla daha düzgün erişim,
  • Yapılan madenciliği hızlandırmak için bazı kod değişiklikleri,
  • Birkaç kişinin tekelinde olmaması.

Görüldüğü üzere Altcoin’in bir çok faydası bulunmaktadır. İnsanlar bu sebeplerden dolayı Altcoin’i tercih edebilir.

Altcoin’lerin Zararları Nelerdir?

Yukarıdaki avantajlarına rağmen Altcoin’nin bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajları bilmek size daha iyi yatırım kararları vermeyi sağlayacaktır. Düzensiz fiyatlanma: Yatırımcılar genellikle kripto piyasasındaki haberlere, politik açıklamalara ve önemli iş kararlarına aniden tepki verirler. Blok zinciri endüstrisinde hızlı fiyat değişiklikleri önemsizdir, ancak fiyat değişiklikleri her türlü olabilir. Bunun genellikle Bitcoin döviz kuru ve Altcoin üzerinde çok az etkisi vardır, ancak bazen genç para birimlerinin değerini önemli ölçüde etkileyebilir. Bu nedenler kısa vadede büyük kar veya zarar edebilirsiniz. Yaırımlarınızı bu konuyu dikkate alarak yapmanızda fayda vardır.

Blockchain Sistemi Nasıl Çalışır?

Blockchain işlemlerinin nasıl yürütüldüğü pek çok kişi için soru işaretidir. için standart bir işletim modeli yoktur. Blockchain ağları, nasıl geliştirildiklerine ve amaçlarına bağlı olarak farklı şekillerde çalışabilir. En temel anlamda işlemler, tasarlanan ağ üzerinde gerçekleştirilir. Her işlem bir blok oluşturacaktır. Ağdaki birçok bilgisayarın onayı nedeniyle blok zincirine işlemler eklenir ve her işlem bir parola ile birbirine bağlanır. Kısaca blockchain ile birlikte Altcoin üretimi yapılabilir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!