Altcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Altcoin Nedir? Nasıl Alınır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin kavramı genel olarak kripto paralara verilen bir isim olarak bilinmektedir. Fakat bu kripto paralar, Bitcoin bulunmamakta olup yalnızca Bitcoin dışındaki kripto paralar Altcoin olarak bilinmektedir.

Altcoin paralar, Bitcoin kripto parasına alternatif olarak üretilmekte olan paralardır. Dijital madeni para olarak piyasa içerisinde yer almaya hak kazanan tüm kripto paraların Altcoin olarak ifade edilmesi söz konusu olmaktadır.

Altcoin Avantajları Nelerdir?

Altcoin avantajları genellikle yeni yatırımcılar ya da küçük yatırımcılar için pek çok içerik sunmaktadır. Ucuz madencilik yapılmasını sağlayan bu alternatif birimlerin alımı düşük ücretlerle yapılırken satışlarında da yüksek kar oranları sağlanabilmektedir.

Bitcoin tek bir birim olurken Altcoin seçenekleri içerisinde birden fazla kripto para birimi bulunmaktadır. Bu nedenle farklı yatırımcı türlerine yönelik de alım satımların yapılmasına olanak sunmaktadır.

Yüksek likidite vermekte olan bu Altcoin sayesinde aynı zamanda yüksek işlem hızının yapılabilmesi sayesinde anlık kazanç sağlanması mümkün olmakta ve bununla birlikte istikrarlı bir erişim de sağlanabilmektedir.

Bitcoin piyasasından farklı olarak madencilik işlemlerinin hızlı ve kolay bir biçimde yapılmasını sağlayan kripto piyasalardan oluşmaktadır. Bu nedenle erişimin daha kolay olduğu bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altcoin Kullanımının Dezavantajları Var Mıdır?

Altcoin kullanımının dezavantajları öncelikli olarak sürekli dalgalanmalar olması olarak bilinmektedir. Piyasa içerisinde Bitcoin olarak bilinin para birimi sabit olurken Altcoin kavramlarında ise anlık yükselme ve düşüş olabilmektedir.

Altcoin oranları içerisinde belirli hata payları da bulunmaktadır. Bu nedenle bazı yatırımcılar için güven riski barındırması nedeniyle tercih edilmemektedir. Fakat tecrübeli yatırımcılar için bu dezavantajlar kısa süre içerisinde avantaja dönüştürülebilmektedir.

Altcoin piyasası içerisinde birden fazla yeni kripto paralar olması nedeniyle tek bir değerinin bulunmadığı bilinmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak piyasa içerisindeki hangi kripto paralarla çalışılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Alternatif olarak birden fazla kripto para birimine de yatırım yapılması mümkün olmaktadır.

Altcoin Piyasasının Güncel Tutarları Nasıldır?

Altcoin piyasasının güncel tutarları değişkenlik göstermekte olan tutarlar olarak bilinmektedir. Sanal madencilik üzerinden kazanç sağlandığı için her blok kırma adımında tutarlarda değişkenlik olduğu gibi eş zamanlı olarak alım ve satımlardan da tutar değişiklikleri söz konusu olmaktadır.

En yüksek değeri olan Altcoin tutarı Ethereum olarak bilinmekte ve dolar cinsinden 341,52 dolar değeri olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra diğer Altcoin para değerlerinden olan Tether biriminin para değeri ise 1,00 dolar olarak karşılık bulmaktadır.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!