Altcoin Projesine Microsoft’un Usta İsmi Geliyor

Altcoin Projesine Microsoft'un Usta İsmi Geliyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel anlamda en büyük markalardan biri olan, dünya devi Microsoft’un usta ismi Alex Solomon, popüler altcoin projesine katılacağını duyurdu. Solomon, katılacağı altcoin projesi Enjin’de kurumsal platformların yeni yönetici müdürü olarak kripto para piyasalarına giriş yapacak. Bu gelişme, kripto para piyasası kullanıcılarında heyecana yol açtı. Kullanıcılar, özellikle Enjin ile ilgili ileride neler olacağını merak ediyor.

Enjin Ethereum Tabanlı Bir Oyun Platformudur

Enjin, geliştiricilerin, karmaşık Blockchain kodları yazmak zorunda kalmadan kripto para varlıklarını oyunlara ve uygulamalara yerleştirmelerine imkan sağlayan, Ethereum tabanlı bir oyun platformudur. Dünya devi Microsoft’un usta ismi Alex Solomon, daha önce Azure’da geliştiren geliştiricilerin başarılarını ödüllendirmek için tasarlanmış, Blockchain tabanlı bir rozet programı olan Azure Heroes’un geliştirilmesi sırasında Enjin ile çalıştı.

Solomon Blog Yazısında Duruma İlişkin Açıklama Yaptı

Alex Solomon, bir blog paylaşımında, Microsoft’tan ayrılmanın ne kadar zor bir karar olduğunu açıkladı. Solomon, aynı zamanda paylaşımında kendisini Enjin’e yönlendiren şeyin ne olduğunu da açıkladı. Blog’unda paylaştığı gönderide Alex Solomon; “Onları, bu hızlı hareket eden alanda yenilik yapmaya ve öncülük etmeye adamış genç bir şirket olarak gördüm… Ve daha da önemlisi vizyonumuz, müşterilerin kendi token ekonomilerini hızla oluşturmalarına ve uygulamalarına yardımcı olmak amacıyla, ölçeklendirilmiş bir hizmet teklifinin neye benzeyebileceğine yönelikti.”

Alex Solomon Yeni İş Tanımını Açıkladı

Ethereum tabanlı oyun platformu olan Enjin’in Enterprise kolunun yeni lideri Alex Solomon, hedefini kuruluşların pazarlama ve topluluk katılım fırsatları bulmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, müşteriyi elde tutma ve edinme stratejilerini artırmak olduğunu dile getirdi.

Alex Solomon bu konuyla ilgili olarak; “Nihayetinde, işletmelerin şablon odaklı bir deneyim yoluyla hızlı bir şekilde güçlü tokenli projeler oluşturmasına imkan tanıyan eksiksiz bir hizmet yığını sunmayı hedefliyoruz. Daha büyük, daha ilgili projeleri düşünen müşteriler için danışmanlık hizmetleri, iş hedeflerini karşılamak için gereken vizyon ve stratejiyi tanımlamaya yönelik yapılandırılmış, uygulamalı bir yaklaşım ile yardımcı olacak.” sözlerini dile getirdi.

Microsoft’ta Daha Önce Kripto Skandalı Yaşanmıştı

Yaklaşık iki yıl önce Microsoft’tan kovulan Volodymyr Kvashuk, şirketten yaklaşık on milyon değerinde kripto para çalması sebebiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 26 yaşındaki yazılım geliştiricisi, Microsoft’un çevrimiçi perakende satış platformunu test etmekle görevliydi ancak Ukraynalı Kvashuk, bu platformda hizmeti test etmek yerine, ondan faydalanmayı seçmişti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!