1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Altın Alacaklar İçin Son Viraj

Altın Alacaklar İçin Son Viraj

Fiyatların 500 liranın da altına gerilemesi halinde vatandaşın altın alımları patlar. İç piyasa da harekete geçecek şeklinde tahminler yaplılıyor

Altın Alacaklar İçin Son Viraj

Altının ons fiyatının küresel piyasalardaki gelişmelerin etkisiyle sınırlı yukarı yönlü hareket edebildiği ve gelişmiş piyasalarda son dönemde görülen nispeten yüksek faiz nedeniyle altına talebin azaldığını söylendi.

Türkiye’de dış kaynaklı ekonomik dalgalanmanın dolara bağlı olarak altın fiyatlarına da yansıdığını hatırlatılarak “Türkiye’de altında afaki fiyatlar oldu, gram fiyatında 530 liralar görüldü. Bu fiyatlar geçici fiyatlardı.Şimdi ekonomik konuların bir kısmı dengeye oturdu. Dolar 8,50’nin altına çekildi, altının gramı 510 lira seviyelerinde.

Altın fiyatları Ne olacak

Altın fiyatlarında geri çekilmenin sürmesini beklenirken Ons fiyatının fazla yükselmeyeceğini düşünüyoruz. Gram altının fiyatı da kademeli olarak düşüyor. Eğer Türkiye’de ekonomik toparlanma süreci devam ederse altın fiyatları 400 lira civarına da gerileyebilir. Bunlar şimdilik öngörü.

Spekülatif atakların yaşandığı ağustos-eylül aylarında vatandaşın altın bozdurma talebi arttı, şu anda ise insanların fiyatlarda düşüş beklediğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap