Altın Fiyatları Düşüşte, Dalgalanma Devam Ediyor

Altın Fiyatları Düşüşte, Dalgalanma Devam Ediyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatandaşın en çok takip ettiği yatırım araçlarından olmaya devam eden altının yaşayacağı fiyat değişiklikleri merak konusu olmaya devam ediyor. Covid-19 salgın sürecinin başından bu yana gündemdeki gelişmelerden önemli ölçüde etkilenen altın, kısa vadede sakin kalacak. Her dönem güvenli yatırım aracı olarak görülen ve birçok kişi tarafından birikim için tercih edilen altının yeni güne nasıl başladığı ve ne yönlü hareket etmeye devam edeceği vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Covid-19 salgını gelişmelerinden, Merkez Bankası açıklamaları ve faiz kararından, döviz kurlarındaki hareketlilikten önemli ölçüde etkilenen ve fiyatında sürekli dalgalanma yaşanan altın, dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı ile yeniden düşüş yaşadı. TCMB Para Politikası Kurulu dün gerçekleştirilen yılın son toplantısında politika faizini %17’ye çekti. Bu hamle borsalarda yükseliş yaratırken, altın ve döviz kurlarında ise düşüş yaşandı. Altının dün yaşadığı düşüşten sonra bugüne nasıl başladığı ve kısa vadede nasıl bir görünüm çizeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Altın 25 Aralıkta Nasıl Görünüm Sergiliyor?

Vatandaşların en çok ilgilendiği yatırım aracı olan altın dün düşüşle yaptığı kapanışın ardından bugün çok fazla hareketlilik göstermeden güne başladı. Gram altının 460 TL’den başladığı 25 aralıkta çeyrek altın ise 750 liradan satılıyor. Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 3 bin 71 lira oldu. Ons altının bin 879 dolardan işlem gördüğü bugünde Noel tatili ile birçok borsanın tatile girmesi altın fiyatlarındaki sakinliği koruyor.

Dinamik Menkul Analizinde Direnç ve Destek Seviyeleri Belirtildi

Dinamik Menkul altın fiyatları ile ilgili analizini paylaştı. Altın fiyatlarında şuanki seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştiği takdirde yükseliş ihtimalinin olduğunun belirtildiği raporda ilk direnç seviyesi ve destek seviyeleri de açıklandı.

Noel tatili nedeniyle birçok piyasasının kapalı olmasından kaynaklı olarak ons altının bin 1873 destek seviyesinin üzerinde konumlanmaya devam ettiğinin açıklandığı analizde bu seviyenin üzerinde bir kapanış gerçekleştiği takdirde altının yükseliş kazanabileceği belirtildi. Altın yükselişinin başlaması durumunda ilk direnç seviyesi ise bin 940 olarak açıklandı. Altının bu seviyeyi kıramaması durumunda ise 1850 ve 1829 destek seviyelerinin takip edileceği belirtildi.

ÜNLÜ& Co/DAHA Analizi: Altın Sakin Bir Görünüm Sergiliyor

ÜNLÜ&Co/DAHA tarafından paylaşılan analizde de altın fiyatlarında durgunluğa dikkat çekildi. Haftanın son işlem gününde birçok piyasasının kapalı olması sebebi ile hafta başından beri devam eden durgunluğun görüleceğini açıklandığı analizde ons altında anlamlı bir farklılık olmadığı açıklandı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!