Altın Fiyatları Tekrar Yükselişe Geçebilir!

Altın Fiyatları Tekrar Yükselişe Geçebilir!
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları yakın geçmişte tarihi zirvelerini görmüştü. Geçtiğimiz haftaya kadar rekor tazeleyerek grafik çizen altın fiyatları, geçtiğimiz hafta sonu başlayan gelişmelerle birlikte bu hafta içine sert düşüşlerle giriş yapmıştı. Fakat uzmanlar bu düşüşlerin kısa vadeli olduğunu ve altın fiyatlarının tekrar yükselebileceğini belirtti.

“Ons Altın Fiyatı 5 Bin Dolar Seviyesine Çıkacak”

Kanadalı iş insanı Rob McEwen, altın fiyatlarında yaşanan düşüşlerin kısa vadeli olduğunu ve fiyatların tekrar eski günlere dönebileceğini belirtti. Birçok uzman da bu konuda hemfikirken; McEwen, yükseliş bekleyen uzmanların da üzerinde bir tahminde bulunarak, ons altın fiyatının 5 bin dolar seviyesine çıkacağını belirtti.

“Bence Fiyatlar Çok Daha Fazla Yükselecek”

Dünyanın en büyük ikinci altın madenciliği şirketi olan Newmont Goldcorp Corporation’in kurucusu Kanadalı iş insanı Rob McEwen, Yotube platformu üzerindeki bir kanala röportaj verdi. McEwen bu röportajında, şaşırtıcı bir tahminde bulundu. Rob McEwen’e göre; ons altın fiyatı yakın bir zamanda 5 bin dolar seviyesine çıkacak.

Katıldığı Youtube kanalında McEwen; “Uzun süredir altın fiyatlarının yükseleceğini düşünenlerden biriyim. Bence fiyatlar çok daha fazla yükselecek.” dedi. Rob McEwen açıklamasında; “2000 yılında yaşanan büyük yükselişi düşünüyorum veya 2011 yılındaki yükselişi. Bence bu yıl da benzer bir şekilde 2 bin dolar seviyesi aşılacak, aşılmak zorunda. Ons altın için 5 bin dolarlık seviyenin de çok uzak olmadığını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte insanların altına yöneleceklerini ve altının büyük bir dikkat çekeceğini söyleyebilirim. Bu durum altın fiyatlarını yükseltecek. Google aramalarında bile altının hızlı bir şekilde arttığını görebiliriz.” sözlerine yer verdi.

Joe Biden İşleri Sıkı Tutarsa Ekonomi Bundan Etkilenir

Birçok uzman, altın fiyatlarında yaşanan düşüşlerin yerini yükselişe bırakabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Uzmanlar, Covid-19 aşısı için uzun bir süreçte kullanıma gireceği konusunda yatırımcılara uyarılarda bulunurken; aşı kullanıma sunulana kadar salgının ikinci dalgasının artması ve karantina uygulamalarının sıkılaşması altın fiyatlarının yükselişini destekleyebileceğini ifade ediyorlar.

Covid-19 salgınında Fransa ve İngiltere’den sonra ABD’de de benzer şekilde, salgına karşı tedbir uygulamaları tekrar gündeme geldi. Yönetimi Trump’tan devralan Biden’ın, aşı piyasaya çıkana kadar işleri sıkı tutması yönünde güçlü tahminler bulunuyor. Eğer ABD’de sıkı önlemler gündem olursa küresel ekonomi ve ons altın fiyatları bu durumdan etkilenebilir.

15 Kasım Güncel Döviz Kurları

  • Gram altın: Alış 468,08 TL – Satış 470,41 TL
  • Çeyrek altın: Alış 754,95 TL – Satış 760,40 TL
  • Cumhuriyet altını: Alış 3.085,00 TL – Satış 3.160,00 TL
  • Yarım altın: Alış 1.507,24 TL – Satış 1.524,91 TL
  • Ziynet altın: Alış 2.993,80 TL – Satış 3.040,50 TL
  • 22 ayar bilezik gramı: Alış 423,61 – Satış 440,00 TL

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!