Altın Fiyatları Yeniden Düşüşe Başladı

Altın Fiyatları Yeniden Düşüşe Başladı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin en çok konuşulan yatırım araçlarından biri olmaya devam eden altın, piyasadaki gelişmelerden etkilenmeyi sürdürüyor. Pazartesi günü yaşadığı hareketlilik ile düşüş trendinin durdurduğunu düşündüren altın, bugüne yine düşüş ile başladı. Analistler uzun vadede altının yükseleceğini iddia ediyor.

Gram Altın Bugün Ne Kadar?

Haftaya hareketli başlamasının ardından altın yatırımcılarını sevindireceği düşünülen gram altın bugün güncelleme yaşadı. Haftanın 4. işlem gününde düşüş yaşayan gram altın bugün 450 liradan işlem görüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadardan İşlem Görüyor?

Haftanın ilk işlem gününde yaşadığı yükseliş ile yatırımcıları umutlandıran çeyrek altın, ons altın fiyatlarındaki düşüş ile beraber gerileme yaşadı. Haftanın ilk gününden bu yana çok fazla hareketlilik göstermeyen çeyrek altın bugün yatırımcısını üzdü. Hafta başında alış fiyatı 737 lira ve satış fiyatı da 753 lira seviyesinde olan çeyrek altın bugün ise 746 liradan alınıyor ve 741 liradan satılıyor.

Cumhuriyet Altını Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Ons altın fiyatlarındaki düşüşten Cumhuriyet altını da olumsuz açıdan etkilendi. Türkiye’de yüklü altın yatırımı için en çok tercih edilen Cumhuriyet altınının alış fiyatı 2 bin 923 lira oldu. Satış fiyatı ise 2 bin 959 lira oldu.

Altın fiyatlarında haftanın ilk gününde yaşanan yükselişin ardından bugün yaşanan düşüş yatırımcıları ve genel piyasadaki oyuncuları endişelendirdi. Altın fiyatlarındaki düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu oluyor. Birçok altın birikimcisi analistlerin altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerini merak ediyor.

Altın Düşüşü Devam Edecek Mi, Analistlerin Beklentileri Nasıl?

Haftanın 4. gününde yükseliş trendini sonlandıran ve yeniden düşüş yaşamaya başlayan altın yatırımcılarını endişelendirdi. Altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde ne yöne ivme alacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Analistler piyasadaki hareketliliği büyük ölçüde 2021 yılının ilerleyen dönemlerinde Covid-19 salgınında yaşanacak değişikliklere ve yeni haberlere göre şekilleneceğini düşünüyor.

Analistler birçok değerli varlık gibi altının da yeni yıla güçlü başlayamadığını belirtti. Covid-19 salgın sürecinden çok etkilenen altının yeni yıla güçlü başlayamamasının en önemli sebebi ise aşı uygulamaları ve dağıtımı devam etmesine rağmen salgının da etkisini sürdürmesinden kaynaklı belirsizliğin devam ediyor olması. Bununla beraber analistler Avrupa’da salgına yönelik yeni önlemler alınmasının da olumsuz tabloyu güçlendirdiğini belirtiyor. İlerleyen günlerde aşı çalışmalarının etkisi ile normalleşme süreçlerinin başlamaması durumunda piyasaların kötü etkileneceğini belirten analistler altının ise yükselişe geçebileceğini aktarıyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!