Altın Fiyatlarında Hareketlenme Devam Ediyor

Altın Fiyatlarında Hareketlenme Devam Ediyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 sürecinde ciddi anlamda değer kazanan altın fiyatlarında yeniden hareketlilik başladı. ABD Merkez Bankası’nın açıklamaları sonrasında kendisini güncelleyen altın dün yeniden hareketlenmeye başladı. Covid-19 virüsünün mutasyona uğramasının yarattığı panik ile yükselişe geçen altının önümüzdeki süreçte nasıl hareket edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Türkiye’de de dünyanın birçok yerinde olduğu gibi en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan altın son dönemlerde yeniden hareketlenmeler yaşamaya başladı. Döviz kurlarından, ABD Merkez Bankası açıklamalarından ve politikalarından etkilenen altın Covid-19 salgın sürecinde yaşanan gelişmelerden de etkilenmeye devam ediyor. Altın fiyatının birçok faktöre göre değişiklik göstermesi de hareketliliğin devam edeceği şeklinde yorumlanıyor. Son dönemlerde sürekli dalgalanma gösteren altın fiyatlarının nasıl değişiklik yaşayacağı ise merak konusu. Birçok yatırımcısı bulunan altından uzun vadede ise yükseliş bekleniyor.

22 Aralık Güncel Altın Fiyatları Nasıl?

ABD Merkez Bankası’nın para politikasına yönelik açıklamalarının ardından güncelleme yaşayan altın, dün mutasyona uğrayan virüsün yayılmaya başladığına dair haberler gelmesi ile yükselişe geçti. Covid-19 salgın sürecinde panik yaratan bu gelişme ile beraber altın fiyatları kısa zamanda yükseliş hareketi gösterdi. Altının dün yaşadığı hareketliliğin ardından haftanın ikinci işlem gününe nasıl başladığı ve nasıl değişiklikler yaşayacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

22 aralık gününde ons altın 1882 dolardan işlem görüyor. 1900 dolardan 1850 ve en son da 1800 dolar bandına kadar gerileyen altın bugüne yükseliş ile başladı. Gram altının 462 TL’den başladığı 22 aralık gününde çeyrek altın ise 758 TL’den işlem görüyor.

Virüsün Mutasyona Uğraması Altındaki Hareketlenmeyi Destekliyor

İngiltere’de yayılan mutasyona uğramış Covid-19 salgınının yayılımı ve ABD’de teşvik paketinin onay alması ile dalgalanma yaşamaya başlayan altında yukarı yönlü hareketlenmelerin devam etmesi bekleniyor. Ons altında yaşanan olumlu gelişmelerden etkilenen gram altından da yükseliş beklentisi var. Uzmanla gram altın için 462 TL’lik seviyenin belirleyici olduğunu belirterek, 460 TL’nin altına düşmediği durumda yükseliş yaşanacağını iddia ediyor.

Altın Fiyatlarının Ne Yöne İvme Alması Bekleniyor?

ABD teşvik paketinin onaylanması ve Covid-19 salgınında yaşanan gelişmelerin ardınan altında yaşanan yükseliş sonrası uzmanlar durumu değerlendirmeye başladı. 1850 doların altına doğru sert bir düşüş yaşayan altının yeniden 1883 dolar seviyesini test etmesini olumlu olarak ele alan uzmanlar altının 1910 dolar kritik seviyesini aşmasının önemli olduğunu belirtiyor. 1910 dolar seviyesini aşan altından daha da fazla yükseliş beklenebileceğine dair yorumla var.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!