Altın Kısa Vadede Zayıf Görünüm Çiziyor

Altın Kısa Vadede Zayıf Görünüm Çiziyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel piyasalarda bu ay yaşanan gelişmeler ve oluşan baskının etkisi ile altın son 10 yılın en kötü ocak ayını geçirdi. Son hafta içinde de yaşadığı düşüş ile yatırımcılarını endişelendiren altın ile ilgili birçok piyasa uzmanı fikirlerini açıkladı. 2020 yılındaki ekonomik ortamın ve risklerin etkisi ile %25’in üzerinde değer kazanan altının 2021 yılında nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu oluyor.

Altı fiyatlarının 2021 yılında nasıl bir görünüm çizeceği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan analistler son dönemde ABD teşvik paketi ile ilgili belirsizliğin artması ve dolardaki güçlenme ile beraber altının kısa vadede zayıf bir görünüm sergileyeceğini belirtti. Kısa vadede olumsuz bir görüntü sergileyen altının ise düşüş trendine girmeyeceği, 2021 yılında da yükselişine devam edeceği ancak bu yıl yükselişin daha yavaş gerçekleşeceği konusunda genel bir algı söz konusu.

Ross Norman: Altın 2021 Yılında Yavaş Bir Yükseliş Sergileyecek

Bağımsız değerli metal analistlerinden Ross Norman altının 2021 yılında göstereceği performans ile ilgili değerlendirme yaptı. Altının 2020 yılına oranla bu sene daha yavaş yükseleceğine dikkat çeken Norman, yine de iyi bir performans beklendiğini, altının bu sene yeni bir rekora imza atabileceğini belirtti. Finans piyasalarındaki hassasiyetin devam ettiğini açıklayan Norman, finans piyasalarının güven uyandırmaması ile yatırımcıların altına yönelmeye devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Carsten Menke: Tahvil Faizlerindeki Artış, Altın Yükselişini Yavaşlatıyor

Julies Baer analistlerinden Carsten Menke de altının 2021 yılındaki performans ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Küresel piyasalardaki ekonomik iyileşmenin doları zayıflatacağını düşünen Menke, doların zayıflaması ile altında yükselişin yaşanacağını özellikle ABD dışındaki yatırımcılar için altının daha tercih edilir hale geleceğini belirtti. Altından yükseliş beklediğini açıklayan Menke bunun yanı sıra tahvil faizlerinin de yükseleceğini, tahvil faizlerindeki yükselişin ise altının yükselişini dizginleyebileceğini belirtti. Birçok analistin de desteklediği bir fikir olan tahvil faizlerindeki yükselişin devam edeceği fikrine katılan Menke bu durumun ise altının aleyhine olduğunu iddia ediyor.

2021 Yılından Beklenen Ekonomik Hareketler Altın Fiyatını Destekliyor

Altının 2021 yılında yavaş seyirle de olsa yükseliş göstereceğini açıklayan analistler 2021 yılında değerli metali destekleyen etmenler üzerinde de durdu. 2021 yılında ekonomik belirsizliğin hakim olduğu ortamın devam edeceğini açıklayan analistler siyasi risklerin azaldığını ancak ekonomik risklerin devam ettiğini altının da bundan destek aldığını aktardı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!