Altın Piyasasında Dalgalanma Devam Mı Edecek?

Altın Piyasasında Dalgalanma Devam Mı Edecek?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 sürecinin başından bu yana dalgalanma yaşayan altının ne yöne hareket edeceği merak konusu olmaya devam ediyor. Her dönem güvenli yatırım limanı olarak görülen altının dalgalanmalarının devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Piyasadaki değişkenleri değerlendiren uzmanlar ise altındaki fiyat dalgalanmalarının devam etmesini beklediklerini açıkladı.

24 Aralık Perşembe Altın Fiyatları Nasıl?

İngiltere’de Covid-19 virüsünün mutasyona uğraması ve Amerika Merkez Bankası’nın toplantısından dolayı sürekli güncelleme yaşayan altın fiyatlarının bugün ne yöne hareket edeceği merak ediliyor. Altın birikimi olan ve altın fiyatlarını sürekli takip eden vatandaşlar altının 24 aralık perşembe, haftanın 4. işlem gününe nasıl başladığını merak ediyor.

Haftanın 4. işlem gününe altın yükseliş ile başladı. Ons altın, gram ve çeyrek altın bugüne yükseliş ile başladı. Son dalgalanmalar ile ilk olarak bin 900 dolardan bin 850 dolara gerileyen altın ardından da bin 800 dolar seviyesine düşmüştü. Sürekli güncelleme yaşayan ons altın bugüne bin 875 dolardan başladı. Ons altının yanı sıra gram altın günü 461 TL’den açarken çeyrek altın da 755 liradan güne başladı. Geçen haftayı dalgalı kapatan altın fiyatlarının bu hafta yaşadığı yükselişin devam edip etmeyeceği ise merak konusu oluyor.

TCMM Faiz Kararı Altını Nasıl Etkiler?

Altın birikimi olan birçok kişi bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararını da merakla bekliyor. Para Politikası Kurulu’nun faiz kararının altın fiyatları üzerinde nasıl etkili olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. En son yapılan toplantı ile %15 seviyesine çıkan faiz kararının ardından bu toplantı ile politik faizin yeniden artması bekleniyor. Birçok uzman Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın politik faizi %16.5 oranına çıkaracağını tahmin ediyor. Faiz kararının ons altın üzerinde nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu.

Bugün toplanacak olan Para Politikası Kurulu öncesinde altın fiyatları güne yükseliş ile başladı. Faiz kararından önce altın fiyatlarında yükseliş beklediğni açıklayan analistler, faiz artışı ile ons altın fiyat artışının yavaşlayabileceğini de aktardı. Altın fiyatları Amerika Merkez Bankası kararları, teşvik paketleri ve döviz kurları gibi birçok faktöre dayalı olarak değişiklik yaşıyorken, dalgalanmanın devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Uzun Vadede Devam Edecek Mi?

Altının bu hafta yaşadığı yükselişin ardından uzun vadede kazandıran değerli metal olup olmayacağı da merak konusu oldu. Gündemdeki gelişmelere ve merkez bankalarının açıklamalarına göre dalgalanma yaşamaya devam eden altının uzun vadede ise kazandıran olabileceği düşünülüyor. Analistlerin çoğu piyasadaki ekonomik belirsizliğin devam ettiğini, İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış Covid-19 virüsünün de büyük bir hızla yayıldığını belirterek altın fiyatlarındaki dalgalanmanın devam edeceğini belirtiyor. Uzmanlar piyasa dalgalanmalarının devam etmesine bağlı olarak uzun vadede altının kazanan olabileceğini aktarıyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!