Altın Yatırımcıları Alım Satım Yönünde Kararsız

Altın Yatırımcıları Alım Satım Yönünde Kararsız
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gram altın Kasım ayının ilk haftasında, güne hareketli başlamasının ardından 460,96 TL seviyesinde işlem görmeye başladı. Gram altın bir önceki haftayı 458,85 TL seviyesinde kapatmıştı. Bu hareketlilikle birlikte gram altın haftaya %0,41’lik bir hareketle başlamış oldu. Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından sert düşüş yaşayan altın fiyatları ve sonrasında yaşanan dalgalanmalar ile birlikte vatandaşlar ve yatırımcılar altın alım satım konusunda kararsız kalmış durumda. Büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar, altın fiyatlarını yakından takip ediyor.

Ons Altın ve Dolar Kuru İle Birlikte Gram Altın Dengesini Buldu

Ons altının fiyatındaki hareketliliğe karşılık dolar/TL kurundaki dalgalanma ile dengesini bulan gram altının satış fiyatı 460,96 TL seviyesinde haftaya giriş yaptı. Gram altının alış fiyatı ise Kapalıçarşı’da 460,68 TL olarak belirlendi. Altın fiyatlarının dengesini bulmasıyla birlikte risk sevmeyen yatırımcıların güvenli limana talebinde artış gözlemlendi.

Çeyrek Altın Yeni Haftaya Hangi Seviyeden Giriş Yaptı?

Altın fiyatları yeni işlem haftasına, ons altın fiyatında yaşanan ani değişimlerle başladı. Altının ons fiyatı, yeni haftanın ilk gününde 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlendi ve son işlem haftasında 1.873,32 dolar seviyesinde kaldı. Çeyrek altın bir önceki haftayı 758,30 TL seviyesinde kapatmıştı. Yeni haftaya ise çeyrek altın %2,08 oranlık bir hareketle başladı. Ons altın fiyatının 2 bin doların altında kalması ile yeni haftanın ilk gününde çeyrek altın satış fiyatı 774,10 TL seviyesini gördü. Yeni haftanın ilk gününde çeyrek altının alış fiyatı ise 749,70 TL seviyesinde işlem görmeye başladı.

Cumhuriyet Altını Yeni Haftaya Hangi Seviyeden Giriş Yaptı?

Yeni haftanın başı itibariyle ons altın fiyatındaki hareketlilik, cumhuriyet altınının da dalgalanmasına neden oldu. Geçen haftayı cumhuriyet altını 3.010,50 TL seviyesinde kapatmıştı. Cumhuriyet altını yeni haftaya %2,72 oranında bir artışla başladı. Yeni haftanın açılış gününde cumhuriyet altını satış fiyatı 3.092,30 TL olurken, satış fiyatı ise 2.199,10 TL seviyesinde işleme alındı.

Rıdvan Baştürk Altın Fiyatı Beklentisini Dile Getirdi

Covid-19 virüsüne karşı geliştirilen aşı haberleri altın fiyatlarının bir süre yatay seyretmesine neden olmuştu. Bir süre boyunca yönünü belirlemeye çalışan altın fiyatlarının hangi yönde ilerleyeceği merak ediliyor. Yatırımcılar uzmanlardan gelecek altın yorumlarına dikkat kesilmiş durumda. Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk, altın fiyatlarının 450 TL seviyesinin altına düştüğünde 420 TL seviyesinin baskısını görebileceğini ifade etti. Rıdvan Baştürk altın fiyatı beklentisini; “Ons altın tarafında sakin bir seyir var. Orada da 1900 dolar altında kalındığı sürece baskı ön planda olacaktır. 1850 dolar ise önemli destek olarak izlenebilir.” sözleri ile yorumladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!