Altın Yatırımcısı Uzman Görüşlerine Bakıyor

Altın Yatırımcısı Uzman Görüşlerine Bakıyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarı maden yatırımcıları, küresel ve ulusal gelişmelerle birlikte altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaları değerlendiriyor. Düğün yapmak isteyenler, elinde altın birikimi olanlar, büyük ve küçük ölçekli altın yatırımcıları, doğru adımları atabilmek için risk analizi yaparken, faiz kararı sonrası uzmanlardan gelen altın yorumlarını inceliyor.

Meksa Yatırım Altın Analizi

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası sert düşüş yaşayan altın fiyatlarını değerlendiren Meksa Yatırım, bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

“Altın 1850 desteği üzerinde tepki alımları gözleniyor. Bu nedenle 1950 üzeri yukarı hareketin devamı mümkün. 1850 üzerinde kalabilirse 1875 – 1888 – 1900 ve 1920 hedef konumunda olabilir. 1950 altında ise 1850 – 1843.75 – 1938 ve 1831.50 ye doğru gerileme izleyebiliriz.”

KGRTRY Altın Analizi

KGRTRY’nini toplantıdan çıkan faiz kararı sonrası, altın fiyatlarındaki üst ve alt sınırlara ilişkin yorumu şöyle:

“Gram Altın TCMB’nin faiz kararı sonrası USD/TRY tarafındaki düşüşün de etkisiyle 450 olarak dün paylaştığımız desteği test etti. Ancak sonrasında gelen alıcılar ile 455 seviyesindeyiz. Gün içinde 450 ana destek olarak kullanılarak, buranın üzerinde düzeltme hareketleri gözlenebilir. 450 üzerinde kalırsak, 465 – 473 – 484 ve 496 ilk hedefler olarak kullanılabilir. Ancak 450 altında tutunması koşulunda, 443 ve 438 e doğru gerileme yaşanabilir.”

Yapı Kredi Altın Analizi ve Yorumları

Yapı Kredi’nin faiz kararı sonrası altına ilişkin yorumları şöyle:

“Global piyasalarda FED Başkanı Powell ve ABD Hazine Bakanı Mnuchin arasındaki acil durum borç verme fonları anlaşmazlığına dair haber akışı ön planda. Covid-19 vaka sayısı dünya genelinde hızla artarken Moderna’nın aşısının %94,5 oranında etkili olduğu açıklaması sonrasında Pfizer BioNTech’in aşısının koronavirüse karşı %95 oranında etkili olduğunu açıklaması ile global piyasalar tutunma çabası içinde. FED ve ECB Başkanları’nın açıklamaları ise aşı haberlerine rağmen kısa vadede ekonomik risklerin devam ettiğini vurgular nitelikteydi. ABD’de Demokrat aday Biden’ın başkan seçilmesi sonrası, seçim öncesi ertelenen yeni teşvik paketine ilişkin belirsizlik piyasalara yön veren diğer önemli gündem maddesi olarak öne çıkıyor. Dolar Endeksi 92,25 seviyelerinde. Haber akışına bağlı volatilitenin kısa vadede altın fiyatlaması üzerinde baskı yaratmaya devam etmesini bekliyoruz. Uzun vadede ise küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Aşı haberleri ile sert değer kaybı görülen ons altında artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerle tutunma çabaları sürüyor fakat global risk iştahının yüksek seyretmesi bu çabayı sınırlıyor.”

Dinamik Menkul Altın Analizi

Dinamik Menkul Yatırım Şirketi’nin, çıkan faiz kararı sonrası altın yorumlamaları ise şu şekilde:

“New York Borsası’nda dünü %0,28 yükselişle kapatan altın, kritik destek seviyesi 1854’ün üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Bu seviyenin üzerinde günlük bar kapanışlarına devam etmesi halinde ilk direnç noktamız 1873 olacak. Aksi bir durumda, bu destek seviyesinin kırılması halinde 1829 ve 1805 seviyelerini takip ediyor olacağız.”

Altın analizi ve yorumlarını açıklayan Dinamik Menkul’ün belirlediği destek noktaları; 1829 – 1805 – 1785 iken, direnç noktaları; 1873 – 1904 – 1932 şeklinde.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!