Altın Yeni Haftaya Dalgalı Seyirde Başladı

Altın Yeni Haftaya Dalgalı Seyirde Başladı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün itibariyle Kasım ayının son işlem haftasına girdik ve gram altın üçüncü işlem haftasını 458 TL seviyesinde tamamladı ve dördüncü işlem haftasına 460 TL seviyesinden giriş yaptı. Dördüncü haftaya artışla başlayan gram altın, gün içinde en düşük 457,93 TL seviyesini görürken; en yüksek ise 470,44 TL seviyesinde gördü. Öğlen saatleri itibariyle %1,97 oranında bir artışla 467,81 TL seviyesine ulaştı ve aynı dakikalarda çeyrek altın 769 TL seviyesinden, cumhuriyet altını ise 3.164,00 TL seviyesinden işleme alınıyor. Altın fiyatlarının dalgalı grafikle başladığı haftada, yatırımcılar uzmanlardan gelen yorumları değerlendiriyor.

Ons Altın Da Dalgalı Hareketler Sergiliyor

Gram altın, çeyrek altın, cumhuriyet altını gün içinde dalgalı hareketler sergilerken; Covid-19 aşısı ile ilgili gelen olumlu aşı haberler ile birlikte ons altın fiyatında yön arayışı sürüyor. Altının ons fiyatı gün içinde en yüksek 1876 dolar seviyesini gördü ve şu dakikalarda %0,12 oranında bir düşüşle 1870 dolar seviyesinden işleme alınıyor.

Gedik Yatırım – Yatırım Danışmanı Bal Değerlendirmede Bulundu

Gelen olumlu aşı haberleri ile birlikte, ons altında yatay ve sıkışık bir fiyatlanmanın görüldüğünü dile getiren Onurcan Bal değerlendirmelerinde; “Ons altında son günlerde yatay ve sıkışık bir fiyatlamanın etkili olduğu görülüyor. Son haftalarda aşı çalışmalarına ilişkin olumlu haber akışları risk iştahı desteklerken, güvenli liman talebiyle işlem gören ons altın üzerinde de baskı oluşturuyor. Ancak aşı kaynaklı iyimser atmosferin yanında vaka sayılarında devam eden ciddi artış, salgın kaynaklı endişeler ve sıkılaşan tedbirler önemli risk unsuru olarak izlenirken, ons altında ciddi bir zayıflamanın önüne geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Onurcan Bal Aşı Haberlerini Yorumladı

Onurcan Bal, gelen aşı haberlerine dair; “Aşı kaynaklı haber akışlarına baktığımız zaman, Pfizer ve BionTech şirketlerinin ürettiği ve iki doz uygulanması gereken koronavirüs aşısının yüzde 95 oranında başarılı olduğu, Moderna’nın aşısının yüzde 94,5 oranında başarı sağladığı ve son olarak bugün yer alan haber akışına göre de Oxford-Astrazeneca aşısının etkinliği yüzde 70 olarak açıklandı. Aşı kaynaklı iyimser haber akışları yakından izlenmeye devam edilecek.” sözlerini dile getirdi.

Bal: “474 – 482 – 491 – 500 Seviyeleri Direnç Olarak İzlenebilir”

Bal, gram altın için destek noktalarına ilişkin öngörülerini şu sözlerle dile getirdi: “Dolar/TL kuru ve ons altındaki fiyatlamalar gram altın üzerinde belirleyici olacaktır. Bugün yüzde 2’ye yaklaşan değer kazanımıyla 468 TL seviyelerinden işlem gören gram altında, yukarı yönlü hareketlerin devamında 474 – 482 – 491 ve 500 TL seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 462 TL ve 100 günlük üssel ortalama (458 TL) ilk destek noktalarıdır.”

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!