Altında Kısa Vadede Oynaklık Devam Edebilir

Altında Kısa Vadede Oynaklık Devam Edebilir
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altına alım – satımı yapmak isteyen vatandaşlar, küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar, Kapalıçarşı’dan gelen altın fiyatlarını araştırıyor. Kasım ayı boyunca oldukça hareketli bir grafik çizen altın fiyatları, bu hareketliliğini de sürdürmeye devam ediyor. Covid-19 salgını sebebi ile inişli çıkışlı grafik çizen altın, yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda. Altın fiyatları düşer mi yoksa artar mı, merak eden vatandaşlar yanıt arıyor. Gram altın alış fiyatı ise bugün 465,77 TL’den işlem görüyor.

Arttı, Düştü, Yine Artış Eğiliminde

Yatırımcıların merakla beklediği, Kapalıçarşı’dan gelen altın fiyatları bugün yükseliş gösterme eğiliminde bulunuyor. Oldukça hareketli grafikler çizen altın fiyatlarının güncel rakamları vatandaşlar tarafından da yakından takip ediliyordu. Son birkaç aydır sarı metalde büyük bir yükseliş yaşanmıştı. Gelen haber akışı ve yaşanan gelişmelerle birlikte düşüşe geçen altın fiyatlarında, bugün yine bir yükseliş eğilimi söz konusu.

Güncel Altın Fiyatları

Kapalıçarşı’dan gelen haberlerle birlikte altın fiyatları da sabah saatleri itibariyle bir artış eğilimde görünüyor. Bu doğrultuda güncel altın fiyatları şöyle:

  • 22 ayar bilezik alış 421,95 TL – satış 438,27 TL
  • Ata altın alış 3.112,20 TL – satış 3.136,70 TL
  • Cumhuriyet altını alış 3.129,00 TL – satış 3.177,00 TL
  • Tam altın alış 3.018,66 TL – satış 3.078,26 TL
  • Yarım altın alış 1.515,90 TL – satış 1.538,60 TL
  • Çeyrek altın alış 757,90 TL – satış 769,20 TL
  • Gram altın alış 465,79 TL – satış 465,84 TL

Gram Altındaki Kayıp Birkaç İçinde %14’ü Aşmıştı

Zaten düşüş eğilimi gösteren gram altındaki bu eğilime, dolar / TL kurundaki sert düşüşler de eklenince, gram altın 458 TL seviyelerine kadar çekilmişti. Böylelikle gram altındaki kayıp sadece birkaç gün içinde %14’ü aşarak 80 TL’nin üstüne çıkmıştı. Ancak yaşanan gelişmelerle yükseliş gösteren gram altın, tekrar 465 TL seviyelerine çıkmış oldu.

Gedik Yatırım – Yatırım Danışmanı Değerlendirmede Bulundu

Gedik Yatırım – Yatırım Danışmanı Onurcan Bal, katıldığı yayında altın yatırımcıları için önemli değerlendirmelerde bulundu.

Altının kısa vadede bir süre daha oynaklığını sürdürebileceğini dile getiren Bal; “Zaman zaman salgınla ilgili endişeleri artıracak gelişmeler altın fiyatlarında kısa vadeli yükseliş hareketlerini beraberinde getirebilir. Ancak Pazartesi günü gördüğümüz gibi aşı kaynaklı gelişmeler buradaki olumlu haber akışları da düşüşleri beraberinde getirebilir”

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!