1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Aşı Karşıtı Vekil Bill Gates Yargılansın Dedi

Aşı Karşıtı Vekil Bill Gates Yargılansın Dedi

İtalya'da aşı karşıtı bir milletvekili, aşı çalışmaları nedeniyle küresel komployla suçladığı Bill Gates’in yargılanmasını istedi

Aşı Karşıtı Vekil Bill Gates Yargılansın Dedi

İtalya’da ateşli aşı karşıtlığıyla tanınan bir milletvekili dünya genelindeki Kovid-19 pandemisi etrafında dolaşan komplo teorilerine yeni bir boyut getirdi.

Roma milletvekili Sara Cunial dünyanın en zengin iş insanlarından bir olan ve Kovid-19 aşısı için çalışmaları destekleyen ABD’li iş adamı Bill Gates’i “aşı suçlusu” diye niteledi.

Geçen yıl tartışmalı görüşleri nedeniyle parlamentoda çoğunluğu oluşturan 5 Yıldız Hareketi’nden ihraç edilen Cunial, İtalya Başbakanı GiuseppeConte’ye Gates’i uluslararası yargıya teslim etmesi çağrısı da yaptı.

Cunial İtalya parlamentosundaki konuşmasında  milletvekillerinden Kovid-19 aşılarının zorunlu tutulması konusundaki herhangi bir olası plana karşı çıkmalarını istedi.

Bunun baş suçlusu Bill Gates mi?

Bu girişimin yozlaşmış elitler ve derin devlet tarafından teşvik edildiğini iddia eden Cunial, pandeminin kökeninde olmasa da aşı girişiminde baş suçlunun Gates olduğunu öne sürdü.

Gates’in enerji, tarım ve teknolojide üstünlük kurmak için on yıllardır nüfus azaltma ve küresel siyasetin diktatöryelhakimiyeti konusunda çalıştığını ileri süren Cunial, Gates’in vakfının aşı kampanyaalrı yaptığı Afrika’da milyonlarca kadını kısırlaştırmak, Hindistan’da da yüz binlerce çocuğu sakat bırakmakla suçladı.

Konuşmasında ülkesinin koronavirüs nedeniyle uyguladığı tecrit önlemlerini de eleştiren Cunial konuşmasının sonunda İtalya Başbakanı’na Gates’i Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) havale etme çağrısı yaptı.

İtalyan vekil “Sayın Conte bir dahaki sefere hayırsever Bill Gates’ten telefon aldığınızda onu insanlığa karşı suçları nedeniyle UCM’ye havale edin. Bunu yapmazsanız o zaman sizi nasıl tanımlamalıyız? Bir suçludan talimat alan avukat dostu olarak mı?” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap