Başarılı Analiste Göre O Tarihte BTC 200 Bin Dolar Olacak!

Başarılı Analiste Göre O Tarihte BTC 200 Bin Dolar Olacak!
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) kripto para piyasalarındaki yolculuğunda çoğu kez şaşırtıcı hareketlilikler gösterdi. Zaman zaman beklenmedik yön belirlemeleri ile kullanıcılarını oldukça şaşırtan lider kripto para birimi, Kasım ayında neredeyse ilk kez böylesine tahmin edilemez, ani yön belirlemeleri ile kripto para sektöründeki şaşkınlığın dozunu artırdı. Özellikle 12 Kasım tarihindeki yükselişi ile birlikte Bitcoin için başlayan rekor yürüyüşü, geçtiğimiz hafta Perşembe günü, yerini geri çakılmaya bıraktı. Perşembe ve Cuma günü aşağı yönlü düşüş hareketi gösteren BTC, 19 bin dolar barajından 16 bin 500 dolar barajına kadar geriledi. Ardından hafta sonu tekrar sıçrama yaşayan BTC, bu kez beklenen rekor yürüyüşünü tamamladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yokladı. Bu yoklama ile birlikte 10 dakikadan daha kısa süre içinde 1.000 dolarlık düşüş yaşayan lider kripto para birimi, şu sıralar tekrar 19 bin dolar barajının hemen üstünde seyrediyor.

BTC Gerilediği Seviyede Yoğun Satın Alma Baskısı İle Karşılaştı

Bitcoin (BTC), son günlerde vahşi bir ilerleme gösterdi. Bitcoin, boğalar çekilmeden ve ayılar piyasayı ele almadan önce birçok borsada tüm zamanların en yüksek seviyesini 19 bin 800 dolar olarak tanımladı. Bu sıçrayıştan sonra BTC, 18 bin 200 dolar civarına kadar geriledi ve bu noktada yoğun bir satın alma baskısı ile karşılaştı ve bu satın alma baskısı lider kripto para biriminde neredeyse anında bir toparlanma başlattı. Tırmanışını yavaşlatan ve hafif bir geri çekilmeye sebep olan satış baskısı ile karşılaşmadan önce BTC bu sabah 19 bin dolar barajını yeniden aştı. Şimdi ise bir sonraki yön hareketinin nasıl olacağı, büyük oranda kullanıcıların 19 bin doları kesin bir şekilde tekrar alıp alamayacağı ve 19 bin dolar seviyesinin uzun vadede bir dip noktası oluşturup oluşturmayacağına bağlı olacak. BTC şayet bu bölgede sıkışırsa analistlere göre, ilerleyen günlerde zayıflığının devam ettiği gözlemlenecek.

Ekonomik Modelden “Tutucu” Bir Tahmin

BTC fiyatı için birçok analistin yaptığı bu olumsuz görünüme karşın, bir ekonomik model hala Bitcoin için muazzam bir yükseliş yılını işaret ediyor. Bu ekonomik modelin dayandığı ölçüm sistemini geliştiren on-chain analist Willy Woo, 2021 yılının sonunda BTC/USD paritesinin 200 bin seviyesinin “tutucu” bir tahmin olduğu ve fiyatın daha da yükselebileceğini ifade ediyor.

Woo 2021 Sonunda 200 – 300 Bin Dolar Aralığını İşaret Etti

Şu sıralar Bitcon (BTC) 19 bin 50 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC, kısa süre önce boğalar piyasada güç kaybetmeden hemen önce ve fiyat 19 bin dolar seviyesinin altına gerilemeden önce 19 bin 400 dolar seviyesine kadar sıçradı. Analistlere göre lider kripto para biriminin hangi yöne ilerleyeceği, büyük ihtimalle tamamen bu seviyeye karşı devam eden tepkisine bağlı kalacak. Usta analist Willy Woo, yakın tarihli bir çıkarımında, ekonomik modellerden birinin BTC’nin büyük bir hareketlenme göstereceğini açıkladı. Şimdi ise Woo, BTC’nin 2021 yılının sonunda 200 bin ile 300 bin dolar arasında işlem görebileceğini tahmin ediyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!