Binance XRP İşlemlerini Durduracak Mı?

Binance XRP İşlemlerini Durduracak Mı?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC ve Ripple davasının gündeme gelmesinden bu yana kripto para piyasasında XRP hizmeti veren birçok şirket XRP kullanımını durdurmaya ya da XRP cüzdanlarının tasviyesini gerçekleştirmeye başladı. XRP işlemlerini askıya alan şirketlerin sayısı giderek artarken, kripto para piyasasının en büyük hacimli borsalarından Binance’in ne yapacağı ise merak edildi.

Swipe Wallet XRP’yi Delist Ediyor

Mobil uygulama yolu ile kripto paraların alışverişlerde kullanılmasına imkan veren ve Swipe Visa kartı ile kripto paraların ödeme işlemlerinde kullanılmasını mümkün kılan Swipe Wallet şirketinden XRP işlemleri ile ilgili açıklama geldi. ABD pazarına XRP hizmeti sağlayan birçok şirket gibi Swipe Wallet da XRP işlemlerini delist edeceğini duyurdu.

Swipe Wallet şirketi bugün yayınladığı duyuru ile 5 Ocak 2021 tarihinden itibaren XRP işlemlerinin kullanıcıya sunulmayacağını açıkladı. 12 ocak tarihine kadar bakiyelerin çekilebileceğini aktaran şirket, bu tarihten sonra cüzdanların tamamen tasviye edileceğini duyurdu. Binance şirketine ait olan Swipe Wallet’ın delist açıklamasının ardından Binance borsasının ne yapacağı ise merak konusu oldu.

Binance Borsası XRP’yi Delist Edecek Mi?

Binace şirketine ait Swipe Wallet kolunun XRP işlemlerini delist etmesi üzerine Binance borsasının nasıl bir adım atacağı ise merak konusu oldu. Birçok şirketin dava sonucu belli olmadığı halde XRP işlemlerini durdurması ve bu şirketlere Binance’e ait olan Swipe Wallet’ın da eklenmesi sonucunda Binance şirketinin nasıl bir adım atacağı merak edildi.

Binance’in XRP işlemlerini durdurma ihtimali ile ilgili olarak The Block araştırmacısı Larry Cermak değerlendirme yaptı. Binance şirketinin ABD’deki XRP işlemlerini Binance US üzerinden gerçekleştiriyor olmasına dikkat çeken Cermak, Binance borsasının XRP’yi delist etmesi için geçerli bir sebebi olmadığını belirtti. Bununla beraber ünlü araştırmacı Binance US için ise aynı durumun söz konusu olmadığını düşünüyor. ABD pazarına XRP hizmeti sunan birçok şirketin işlemleri durdurmasının ardından Binance US’ın atacağı adım merak ediliyor.

Adam Cochran: Binance US Delist İşlemine Mecbur Kalabilir

Cinneamhain Ventures ortaklarından Adam CochranBinance şirketinin XRP işlemlerini durdurma konusunda çaresiz kalabileceğini iddia etti. Cochran Binance şirketinin ana merkezinin ABD’de olmamasına rağmen ABD’deki işlemlerin gerçekleştirilmesinde kullanılan Binance US kolunun XRP işlemlerini durdurmak zorunda kalabileceğini iddia etti. Cochran Ripple şirketinin ABD merkezli olmasından dolayı SEC’nin davayı kazanması durumunda XRP menkul kıymet olarak ilan edilebileceği için global olarak hizmet veren şirketlerinin ABD şubeleri üzerinde XRP işleminin yasaklanabileceğini belirtti. Cochran bu ihtimal karşısında Binance şirketinin Binance US’ı kapatmak ya da XRP işlemlerini durdurmak dışında bir alternatifi olmadığını düşünüyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!