Bitcoin 30 Bin Dolar Hedefine Yaklaştı

Bitcoin 30 Bin Dolar Hedefine Yaklaştı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, son derece hareketli geçirdiği 2020 yılının aralık ayında zirveye ulaştı. Aralık ayı boyunca birçok kez rekor tazeleyen Bitcoin, yeni yılın başında yeni bir rekor ile yatırımcıları sevindirdi. Bitcoin’in inanılmaz yükselişinin ardından  kripto paranın 30 bin dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı ise merak konusu oldu. Analistler Bitcoin’in yeni hedefi ve hareket yönü ile ilgili değerlendirmelerini paylaşmaya devam ediyor.

Bitcoin 2 Ocak günü 29 bin 865 dolar seviyesine ulaşarak, 30 bin dolar hedefine hiç olmadığı kadar yaklaştı. Fiyatı ve piyasa hacmi inanılmaz büyüyen Bitcoin’in 30 bin dolar hedefi ile ilgili ünlü analist Joseph Young ve CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju değerlendirmelerde bulundu.

Binance ve Coinbase Borsaları Arasında 100 Dolarlık Fark Var

Kripto para analizleri ile adından sık sık söz ettiren analist Joseph Young, Bitcoin’in son 48 saat içindeki değişimleri ile ilgili açıklama yaptı. Yatırımcıların son 48 saat içinde Coinbase borsasından yüklü miktarda Bitcoin aldığını açıklayan Young, Binance ve Coinbase borsaları arasında ciddi bir fark oluştuğunu belirtti. Son 48 saat içinde Coinbase borsasından çok fazla Bitcoin çıkması ile Binance borsası ile arasında 100 dolarlık fark oluştu.

Joseph Young: Bitcoin Büyük Satış Duvarı İle Karşı Karşıya

Analist Young Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerinde 30 bin hedefini zorlayan kripto paranın büyük bir satış duvarı ile karşı karşıya olduğunu aktardı. Young Bitcoin’in 30 bin dolara giderken, 20 bin dolara giderken gösterdiği tepkiyi yeniden göstermesini beklediğini aktardı. Kripto paranın Binance ve Bitfinex piyasalarında güçlü satış duvarı ile karşı karşıya olduğunun altını çizen ünlü analist Bitcoin’in ilk denemesinde bu duvarı aşmasının çok mümkün olmadığını aktardı. Analist yüklü miktarda Bitcoin sahibi yatırımcıların bu durumu önemsemediklerini de sözlerine ekledi.

Ki Young Ju: Tezgah Üstü İşlemler Devam Ediyor

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da Bitcoin’in 30 bin dolara yaklaşırken, kripto para ile gerçekleştirilen işlemlere değindi. 1 Ocak 2021 tarihinde Coinbase borsasından 12 binden fazla Bitcoin çıkışı gerçekleştiğini aktaran Ki Young Ju büyük olasılıkla tezgah üstü işlemlerin devam ettiğini söyledi. Ki Young Ju kripto paranın son dönemlerdeki hareketlerinden yola çıkarak Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine ulaşmasının çok mümkün görünmediğini ve kurumsal yatırımcıların da bu durumu önemsemediğini belirtti.

Bitcoin’in Mevcut Durumu Nasıl?

Son 24 saat içinde %2.7 oranında yükselen Bitcoin, 29 bin 865 dolara çıkmıştı. Kripto para 554 milyar dolara ulaşan piyasa değeri ile gün içinde 28 bin 949 doların altına da düşmedi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!