Bitcoin Fiyat Artışının Sebebi Kıtlık Mı?

Bitcoin Fiyat Artışının Sebebi Kıtlık Mı?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pentara Capital CEO’su Dan Morehead CNBC’ye verdiği demeçte geçtiğimiz günlerde 24 bin dolar rekorunu kıran Bitcoin’in neden bu kadar ciddi bir yükseliş gösterdiğine dair açıklamalarda bulundu. Bitcoin kıtlığının yaşandığını iddia eden Morehead, kripto paranın yaşanan kıtlık sebebi ile zirveye çıktığını aktardı. Dan Morehead Bitcoin’in fiyat yükselişinin sebebi olarak gösterdiği kıtlığın kurumsal firmalar tarafından yaratıldığını, kripto para üzerinde devasa bir satış baskısı olduğunu ve bu yüzden de son aylardır zirvede olduğunu belirtti.

Bitcoin Rallisinin 2017’den Farkı: Kurumsal Yatırımcılar

Dan Morehead bu sene yaşanan Bitcoin rallisinin fiyat aralığı açısından 2017 rallisinden çok farklı olduğunu ve bunun temel sebebinin de kurumsal yatırımcıların hamleleri olduğunu belirtti. Morehead 2017 rallisinde zirvenin 20 bin dolar olduğunu belirterek bu süreçte Bitcoin rallisine katılan kurumsal şirketlere dikkat çekti. Bitcoin’in 2020 rallisinde 24 bin dolar rekorunu kırmasının sebebinin bu sene Bitcoin üzerinde devasa bir satış baskısı olmasından kaynaklandığını ve bu satın alma baskısını da kurumsal şirketlerin yarattığını açıkladı.

Dan Morehead: Kurumsal Şirketler Bitcoin Kıtlığı Yaratıyor

Bitcoin’de yaşanan kıtlığın kripto paranın fiyatının artmasındaki en önemli etken olduğunu belirten Morehead, Bitcoin kıtlığının yaşanmasında kurumsal firmaların büyük rolü olduğunu belirtti. Bitcoin kıtlığında kurumsal firmaların ilgisine dikkat çeken Morehead, PayPal gibi dev kurumsal şirketlerin hamleleri üzerinden de tezini temellendirdi.

Dan Morehead Square ve PayPal gibi dev kurumsal şirketlerin yüklü miktarda Bitcoin aldıklarını açıklayarak, Bitcoin kıtlığının yaratıcısı olarak kurumsal şirketleri gösterdi. Morehead Bitcoin madencilerinin günde ortalama 900 Bitcoin çıkardıklarını ancak kurumsal şirketlerin daha fazla alım yaptıklarını bunun da Bitcoin’de kıtlık yarattığını belirtti. PayPal şirketi üzerinden durumu örneklendiren Morehead, günlük ortalama 900 Bitcoin çıkarılırken PayPal şirketinin de ortalama 600 Bitcoin aldığını belirtti.

Yatırımcıların Bitcoin’e Yönelmesini Çeşitli Sebepleri Var

Pentara Capital CEO’su Dan Morehead’ın dikkat çektiği noktalardan biri de Bitcoin’e hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılarının ilgisinin sebebi oldu. Ünlü CEO yatırımcıların çok çeşitli sebeplerle Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Daha fazla insanın yatırım yapmasının doğal olarak Bitcoin fiyatını arttırdığını belirten Morehead, yatırımcıların farklı ihtiyaçlarına yönelik Bitcoin’e yöneldiğini belitti. Morehead bazı yatırımcıların Bitcoin’i değer deposu olarak gördükleri için yatırım yaptıklarını belirtirken bazılarının ise piyasaya ve hükümetlere güvenmedikleri ve birikimlerini korumak için Bitcoin’i tercih ettiklerini belirtti. Uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak için Bitcoin yatırımı yapan bir kitlenin olduğunu da belirten ünlü CEO, çok çeşitli sebeplerle her geçen gün Bitcoin yatırımcılarının arttığını açıkladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!