Bitcoin İle Neler Satın Alabilirsiniz?

Bitcoin İle Neler Satın Alabilirsiniz?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ile satın alınabilen şeyler, özellikle Bitcoin yatırımı yapmaya yeni başlamayı düşünen kişiler tarafından merak edilmektedir. Her geçen gün gündelik hayatta daha fazla yer edinmeye başlayan lider kripto para birimi ile pek çok şey satın alınabilmektedir. Günlük alışverişlerde bile Bitcoin ile ödeme kabul eden ticari işletmelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bitcoin ile satın alınabilecekler listesi içinde pek çok farklı ortam bulunmaktadır. Değişken fiyat hareketleri ile bir anda değerlenip bir anda değeri düşen Bitcoin’leriniz ile pek çok alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin ile Satın Alınabilen Şeyler

Bitcoin ödemesiyle satın alınabilen şeyler arasında geniş yelpazede seçeneklerden bahsetmek mümkündür. Sınır ötesi işlemlerin kolaylığı ve anonim olma avantajını kullanarak ödeme yapabilecek pek çok alan bulunmaktadır. Bitcoin kabul ederek ticari alanda kar elde etmek isteyen işletmelerin de sayısı artınca kullanıcılar tarafından pek çok alışveriş imkanı doğmaktadır. Bitcoin ile satın alınabilen şeyleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Uçak ve yol ödemeleri
  • Uzay yolculuğu
  • Film, oyun ve mobil uygulama hizmetleri
  • Bazı müzisyenlerin albünleri
  • Altın, gümüş gibi emtialar
  • Pizza ve diğer gıda ürünleri
  • Lucerne Üniversitesi gibi kurumlarda lisans eğitimi
  • Hukuk, denetim ve muhasebe firmalarından kurumsal hizmet
  • Hayır kurumlarına veya dini derneklere bağış

Bitcoin ile Araba Satın Alınır Mı?

Bitcoin ile araba satın almak da mümkün gözüken seçeneklerdendir. ABD merkezli büyük araba filoları ve kurumsal galerilerde Bitcoin ile ödeme yapanlar için lüks otomobil satışları yapılabilmektedir. 2020 yılında da pek çok lüks arabanın Bitcoin ile satın alınabildiği bilinmektedir. Örnek olarak Bugatti Veyron arabası yaklaşık 737 Bitcoin ile satın alınabiliyor. Lüks oto segmentinin dışında birçok bütçeye uygun araçlarda da Bitcoin ile ödeme kabul edilebiliyor.

Bitcoin ile Gayrimenkul Satın Alınır Mı?

Bitcoin ile konut satın almak, bazı kuruluşlarda mümkündür. ABD dışında Japonya, Hindistan, Tayland gibi ülkelerde Bitcoin ile ödeme yaparak ev veya çeşitli konutlar satın alınabilmektedir. Özel web siteleri dışında bazı kurumlar da Bitcoin ile ödeme yapan müşterilerine konut satışı imkanı sunmaktadır.

Bitcoin ile Vatandaşlık Satın Alınır Mı?

Bitcoin ile vatandaşlık almak da mümkündür. Antigua, Barbuda, Vanuatu gibi ülkeler, yaptıkları resmi duyurular ile Bitcoin yatırımcılarına ödeme karşılığında vatandaşlık verdiklerini açıkladılar. Görüldüğü üzere her geçen gün daha fazla ve daha geniş kitleler tarafından kabul gören Bitcoin ile satın alınabilecekler listesinin pek bir sınırı bulunmamaktadır. Pek çok ülkede e-ticaret siteleri de Bitcoin ile ödeme platformlarını devreye sokmaktadır.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!