Bitcoin’de Kritik Seviyeleri Bilen Analistten BTC Tahmini

Bitcoin'de Kritik Seviyeleri Bilen Analistten BTC Tahmini
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 2009 yılında piyasaya çıktıktan sonra birçok tahmin edilemez grafik hareketleri ile bugüne kadar gelmeyi başardı. Bitcoin bu ilerleyişini sürdürürken de birçok kripto para yorumcusu ve analist, lider kripto para hakkında çarpıcı tahminlerde bulunmuştu. Fakat bu tahminlerin birçoğu, söylendiği gibi gerçekleşmedi. Öte yandan bazı analistler, bu konudaki öngörülerinde ne kadar başarılı olduğunu defalarca kanıtladı. Bitcoin Kasım ayı ortalarında başlattığı rekor yürüyüşünde, geçtiğimiz hafta bekleneni gerçekleştirdi ve birçok borsada tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviyede çok fazla tutunamayan BTC, 10 dakikadan kısa bir süre içinde 1.000 dolar değer kaybederek tekrar düştü. Bitcoin’in bu öngörülemez hareketleri sırasında birçok “analist” özellikle sosyal medyada tahminini paylaştı fakat bu tahminlerin birçoğu gerçeğe dönüşmedi. Öte yandan çok kritik fiyat tahminlerinde başarılı olan bir analist, bugün BTC fiyatı için yeni tahminlerini paylaştı.

BTC’nin Daha Yükseğe Çıkması İçin Direnç Seviyesini Kırması Gerek

Bitcoin (BTC), 19 bin 500 dolar seviyesindeki kritik direnç noktasına yaklaşıyor. Analistlere göre, Bitcoin’in daha yüksek seviyelere yükselebilmesi için bu direnç engelini aşması gerekiyor. Buradaki satış baskısı stabil kalırsa ve BTC’nin büyümesini engellemeye devam ederse, BTC fiyatının kontrolü ayıların eline geçebilir. Ayrıca analistlere göre, Bitcoin bir kez daha 18 bin dolar seviyesine gerileyebilir. Orta vadede, BTC’nin yönünü ne tarafa çevireceği, büyük ölçüde boğaların kritik seviyeleri koruyup korumayacağına bağlı olacak.

Geri Tepmelere Karşı Boğaların Fiyatı Direnç Üstünde Tutması Gerekiyor

Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 19 bin 500 dolar seviyesinde bir geri tepme ile karşılaşarak, 16 bin 400 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu haftanın başlarında ise aynı seviyedeki bir geri tepme Bitcoin’in 18 bin 200 dolarlık en düşük seviyelerine çekilmesine neden oldu. Bitcoin bu yüksek seviyelerde başka bir geri tepme ile karşılaşırsa, boğaların daha yüksek seviyelere çıkmak için BTC fiyatını 18 bin 200 dolar seviyesinin üzerinde tutması gerekiyor.

Usta Analist: “Bu Turu Maymunlar Kazandı”

Kritik seviyelerdeki doğru tahminleri ve 2020 rallisindeki başarılı öngörüsü ile tanınan usta analist DonAlt, Bitcoin’e dair yeni analizini paylaştı. DonAlt, BTC’nin fiaytını 18 bin dolarlık bölgenin üzerinde tuttukça güçleneceğini dile getirdi. Usta analist, buradaki satın alma baskısının oldukça yoğun olduğunu ve sert bir satış ile karşılaşmadığı sürece Bitcoin’in eğiliminin güçlü bir şekilde boğaların lehine kalabileceğini dile getirdi. DonAlt konuya ilişkin; “Bitcoin güncellemesi: Bu turu maymunlar kazandı gibi görünüyor. Genel olarak, 18,3 – 18,7 dolarlık bölge, önemli bir bölgedir. Onu kırar ve en iyi durumda sıçrarız. En kötü durumdaysa düzeltiriz. Grafiklerdeki herhangi bir düşük yükselme, şimdiye kadar geçerli görünen destek seviyesine bağlı.” dedi.

DonAlt daha önce, 28 Mart tarihindeki 6 bin 100 dolar seviyesini bilmişti. Öte yandan Ocak ayı başındaki BTC’nin yüzde 44’lük rallisini doğru tahmin etmişti ve 12 Şubat tarihinde Bitcoin’in 10 bin 300 doların üzerine çıktığı zirveyi de doğru bilmişti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!