Bitcoin’den Yeni Atak Rekor Tazeledi

Bitcoin'den Yeni Atak Rekor Tazeledi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılın bitmesine yalnızca 1 hafta kala Bitcoin yılı mümkün mertebe yüksek kapatmak için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Bitcoin bugün hem dolar hem de Türk Lirası karşısında yeni bir rekor kırdı. 24 bin 600 dolar seviyesine ulaşan lider kritpo para birimi rekor tazeledi.

Ki Young Ju: Yüklü Miktarda Bitcoin Alımı Devam Ediyor

Bitcoin’in bugün gerçekleştirdiği yeni rekoru ile ilgili en çok ilgi gören açıklamalardan biri de tezgah üstü piyasalarda Bitcoin alımının devam ettiğine dair. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde kurumsal firmalar üzerinden verdiği örneklerle Bitcoin alımının devam ettiğini ve yükselişin de devam edeceğini açıklamıştı. Kurumsal firmaların tezgah üstü piyasalarda Bitcoin almaya devam ettiğini düşünen ve bununla ilgili kripto para borsalarındaki hareketlilikleri ayrıntılı olarak değerlendiren Ki Young Ju, Bitcoin’in yeni rekorunun da bununla ilgili olduğunu düşünüyor.

Ki Young Ju Bitcoin’in bugün kırdığı rekorla ilgili olarak Coinbase piyasalarını incelediğini ve Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıkmaya başladığını aktardı. Coinbase borsasından 24 binden fazla Bitcoin çıktığını açıklayan Ki Young ju bunun tezgah üstü piyasada gerçekleşen bir işlem olduğunu ve Bitcoin’in yeni rekorunun sebebi olduğunu düşünüyor.

Likidite Krizine Rağmen Yeni Rekor Geldi

Bitcoin’in bugün 24 bin 600 dolar seviyesine ulaşması ve yeniden rekor tazelemesi sürekli gündeme gelmeye başlayan likidite krizinin de sorgulanmasına neden oldu. Bilindiği gibi Bitcoin’in bir önceki rekorundan sonra birçok kripto para uzmanı ve analist kripto paranın likidite krizi ile karşı karşıya kalabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu. Analistler kurumsal firmaların piyasada olmayan Bitcoin’leri yani madencilerin çıkardıklarından daha fazla Bitcoin’i sayın aldıklarını ve bunun da likidite krizine yol açabileceğini belirtmişti. Bitcoin’in son rekorundan bugüne kadar gündem olan likidite krizinin bugün gelen yeni rekorun da sebebi olduğu düşünülüyor. Analistler likidite krizinin yaşanmasının Bitcoin’inde sert bir yükseliş yaşanacağına dair işaret olduğunu belirtmişti.

Vadeli İşlem Piyasasında Zarar Oluştu

Bitcoin’in bugün kırdığı yeni rekorun ardından vadeli işlem piyasalarındaki değişikliklerde merak konusu oldu. Bitcoin boğalarının güç kazanması vadeli işlem piyasalarını kötü etkiledi. Bitcoin rallisinde ivmenin yükselmesi ile beraber açığa Bitcoin satışı yapanlar zarar etmeye başladı. Bybt verilerine göre son 24 saat içinde 285 dolarlık pozisyon tasviye edildi. Toplamda 44 binden fazla traderin tasviye olduğu açıklandı. Bununla beraber tasviye edilen pozisyonların %97’sinden fazlasının kısa pozisyonlardan oluştuğu da açıklandı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!