Bitcoin’den Yeni Rekor, 28 Bin 500 Doları Aştı

Bitcoin'den Yeni Rekor, 28 Bin 500 Doları Aştı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi son haftalarda sürekli gerçekleştirdiği rekorlara bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde 28 bin 300 dolar seviyesini aşan Bitcoin bugün sabah ise 28 bin 500 dolar seviyesini aşmayı başardı. Bitcoin’in yeni rekoru kripto para camiasında hareketlenme yaratırken, Yılbaşı öncesi 30 bin dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı ise merak konusu oldu. Kripto para uzmanları Bitcoin rallisinin devam edip etmeyeceği üzerine değerlendirmelerini paylaşmaya başladı.

Bitcoin bir önceki 28 bin 300 dolarlık rekorunun ardından gerileme yaşamaya başlamıştı. Yaklaşık olarak 2 bin dolarlık bir gerileme yaşaması üzerine bazı analistler Bitcoin’den düzeltme beklediklerini açıklamaya başlamıştı. Kripto paradan düzeltme beklenirken bugün sabah saatlerinde yeni bir rekor kırdı. Bitcoin son 24 saat içinde %8 oranında değer kazanarak yeni rekora imza attı. Lider kripto para birimi Bitcoin son 1 hafta içinde %20 oranında yükseldi ve yeni rekorla beraber piyasa değerini 530 milyar dolara çıkardı. Bu yükselişin ardından yatırımcılar sonraki seviyeleri merak etmeye başladı. Kripto para uzmanları Bitcoin rallisinin devam edip etmeyeceğini açıklayarak, kritik seviyelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin İçin 28 Bin Dolar Seviyesi Kritik

Bitcoin’in 28 bin doların üzerindeki ilk rekorunun ardından satış baskısı görmeye başlaması ile yaşadığı gerileme, 28 bin doların altına düşmeden yeni bir rekora imza atması gibi faktörler kripto para için 28 bin dolar barajının önemli bir seviye olduğunu gösterdi.

Twitter’da Nebraskan Gooner ismi ile tanınan kripto para analisti 28 bin dolar seviyesinin ne kadar kritik olduğu ile ilgili açıklama yaptı. Ünlü analist Bitcoin fiyatının 28 bin doların üzerinde kalması durumunda yeni bir rallinin başlayabileceğini ancak önemli bir destek seviyesi olan 28 bin doların altına inmesi durumunda beklenmedik bir senaryonun ortaya çıkabileceğini açıkladı.

ABD Teşvik Paketi Açıklaması Yeni Rekoru Tetikledi

Bitcoin’in bu sabah kırdığı yeni rekoru etkileyen faktörlerde kripto para camiasında konuşulmaya devam ediyor. Bitcoin’in 28 bin 500 doları aşmayı başarmasında ABD’de onaylanan ikinci teşvik paketinin önemli bir etkisi olduğu iddia ediliyor.

Kurumsal Yatırımcı Artışı Rallinin Devam Edeceğini Gösteriyor

Bitcoin’in kırdığı yeni rekor ve fiyat artışı üzerinde etkili olduğu düşünülen diğer bir etmen ise kurumsal yatırımcılardaki artış oldu. NexTech şirketinin Bitcoin’e 2 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamasının kripto para yükselişinde etki gösterdiği tahmin ediliyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!