Bitcoin’den Yeni Rekor, 30 Bin Doları Aştı

Bitcoin'den Yeni Rekor, 30 Bin Doları Aştı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılının başından bu yana %300 oranında değer kazanan Bitcoin, bugün itibari ile 30 bin dolar seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Gösterdiği yükseliş ile altın gibi diğer yatırım enstrümanlarını geri plana atmayı başaran ve zirveye yerleşen Bitcoin’in hareketlerine nasıl devam edeceği ise merak konusu oldu.

Bitcoin’in bugün kırdığı 30 bin dolarlık yeni rekorunun ardından birçok kripto para uzmanı, Bitcoin için yeni fiyat hedefi tahminlerinde bulunmaya başladı. Plan B gibi birçok analist 2021 yılının sonuna kadar Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini açıklarken, JPMorgan analistlerinden Nicolaos Panigirtzoglou ise 2021 yılında Bitcoin fiyat hareketleri üzerinde r,isk yaratabilecek durumlara dikkat çekti. Ünlü analist 2021 yılında Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyebilecek olan değişkenlere dikkat çekti.

Bitcoin’in 50 Bin Dolar Olması Mümkün Mü?

Bitcoin’in 30 bin dolar rekorunun ardından birçok yatırımcı ve analist Bitcoin fiyat hareketleri ile  ilgili olumlu yorumlarını açıklamaya başladı. Kripto para analistlerinin birçoğu 2021 yılının aralık ayına kadar Bitcoin’in 50 bin dolar ya da 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini açıkladı. Analistlerin olumlu yorumlarının devam ettiği bu süreçte JPMorgan analisti Nicolaos Panigirtazoglou ise bu yorumları değerlendirerek, beklentilerin gerçekleşmeyebileceğini 2021 yılında Bitcoin’i bekleyen bazı riskler olduğunu açıkladı. Panigirtzoglou diğer yatırım enstrümanlarına bakıldığında birçok zaman beklentilerin karşılanmadığını örnek gösterdi.

JPMorgan Analisti Panigirtzoglou: 2017 Rallisine Benzer Spekülasyonlar Var

JPMorgan analisti Panigirtzoglou’nun en çok dikkat çektiği risklerden biri 2017 rallisi ile 2020 rallisi arasındaki benzerlik oldu. Ünlü analist her ne kadar yatırımcı türü farklılığından bahsedilse de 2020 yılında da spekülasyon riskinin bulunduğunu belirtti.

Bitcoin’in 2017 rallisinde yatırımcıların spekülasyonları baz alarak yatırım yapmaya başladıklarını ve bunun aylar süren bir ayı piyasasına sebep olduğunu aktaran ünlü analist söz konusu spekülasyonların kurumsal yatırımcıları da etkilediğini belirtti. Bitcoin’deki fiyat artışını salt kurumsal yatırımcı artışına göre belirlemenin doğru olmadığını aktaran ünlü analist, piyasayı kurumsal yatırımcıların tek başına yönetmediğini aktardı.

Yasal Gelişmeler Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Ünlü analistin değindiği diğer bir risk ise Bitcoin’in hala kitlesel bir kabul görmeyişi oldu. Panigirtazoglou Bitcoin’in hala ödeme aracı olarak kabul edilmediğine dikkat çekti. Fiyat artışı için ödeme aracı olarak kabul edilmesinin şart olmadığını da aktaran ünlü analist yasal süreçlerin 2021 yılında da aynı şekilde devam edeceğini aktardı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!