Bitcoin’in piyasa değeri küresel şirketleri katladı

Bitcoin'in piyasa değeri küresel şirketleri katladı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fiyatı 15.000 doların üzerine çıkan Bitcoin’in piyasa değeri, Paypal, Coca-Cola ve Netflix gibi küresel çapta en büyük şirketleri katladı.

Geçtiğimiz Eylül ayı başlarında, Bitcoin’in fiyatı 10.000 dolar civarında iken piyasa değeri tam 190 milyar doları bulmuştu. Ekim sonu ve Kasım ayı başlarında Bitcoin’in  fiyatı 15.000 doların üzerine çıkınca piyasa değeri 280 milyar dolar gibi devasa bir hacme yükseldi.

Bitcoin ‘in piyasa değeri çoğu Amerikan şirketini gölgesinde bıraktı

Bitcoinin yaklaşık 300 milyara dayanan piyasa değeri ile şimdiden  çoğu büyük Amerikan şirketini geride bırakarak daha değerli hale gelmeye başladı.

Visa, MasterCard ve JPMorgan gibi derecelendirme kuruluşlarına göre Bitcoin’in şu anki piyasa değeri,  Amerika’da sadece 3 finans kurumunun gerisinde kalıyor.  Bu hacimle şimdlik en büyük şirketler sayılan Paypal, Netflix, BofA, Coca-Cola, Salesforce ve Disney gibi birçok devin tahtını sallamaya başladı.

EkoSayfa  analizlerine göre bu şirketlerin tahtı kaptırmamak için yakın gelecekte 500 milyar dolarlık bir piyaayı yakalmaları gerekecek.

Bitcoin piyasa hacmi sıralamasında devleri geride bıraktı

Bitcoin’in piyasa değerini Amerikan borsasında işlem gören şirketlerle karşılaştırdığımızda devasa işletmelerin birçoğunu geride bırakarak 18.sıraya yerleştiğini görüyoruz.

ABD’ de bulunan büyük şirketlerden 17  tanesinin  toplam piyasa değeri 306 milyar dolar iken 280 milyar dolarlık bir piyasa değerini şimdiden yakalayan Bitcoinin gelecekte neler yapabileceğini kestirmek imkansız hale gelmeye başladı.

Bitcoin 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir

Analistler ayrıca Bitcoin’den 2020 boyunca ve 2021’in başlarında da yükseliş  bekliyorlar . özellikle 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin, sert düşüşün yaşandığı 2016 yılından 15 ay geçtikten sonra 2020 sonlarında yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Bu şekilde devam etmesi halinde  2021’in ortalarında yeni bir zirveye ulaşma şansı yüksek görünüyor.

Hükümet harcamalarında Bitcoin yerini alabilir

Bitcoin’in yükselişi ve piyasa değerindeki hareketliliğin bu şekilde devam etmesi halinde yakın gelecekte bu hareketlilik hükümet harcamalarında da yerini alabilir

 

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!