BTC Düzeltme Yaşayacak, 19 Bin Dolara Düşebilir

BTC Düzeltme Yaşayacak, 19 Bin Dolara Düşebilir
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin aralık ayında gösterdiği yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aralık ayında rekor üzerine rekor kıran Bitcoin en son 27 aralıkta 28 bin dolar seviyesini aşarak rekor tazeledi. 28 bin doların üzerine çıkan Bitcoin’in yeni rekoru yatırımcıların yüzünü güldürürken, Pentoshi ise yakın zamanda Bitcoin’de düzeltme görülebileceğini iddia etti.

Popüler kripto para birimi Bitcoin 28 bin dolar seviyesini aşmış ve Türk Lirası olarak da 215 bin lirayı görmüşken, Pentoshi’nin düzeltme beklediğini açıklaması ise şaşkınlık yarattı. Birçok analistin Bitcoin rallisinin 2017’deki ralliden farklı olduğunu vurguladığı ve rallinin devam edeceğini vurguladığı bu süreçte, Pentoshi Bitcoin’in tepe noktasına ulaştığını düşündüğünü ve yakın zamanda düzeltme beklediğini açıkladı. Ünlü analist bahsettiği düzeltmenin 4 ya da 5 hafta içinde gerçekleşeceğini Bitcoin’in 19 bin ya da 20 bin dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini iddia etti. Pentoshi’nin düzeltme iddiasına karşı birçok analist ise Bitcoin rallisinin devam edeceğini iddia ediyor.

WhaleMap: Bitcoin 22 Bin Doların Altına Düşerse Düzeltme Görülebilir

Lider kripto para birimi Bitcoin’in aralık ayında kırdığı son rekor üzerine ünlü analist Pentoshi Bitcoin’den yakın zamanda düzeltme beklediğini açıkladı. Ralli sürelerinin kısalmasının konsolidasyon süresini de kısalttığını belirten Pentoshi bunun Bitcoin rallisinin yakında biteceği, düzeltme yaşayacağı yönünde bir işaret olduğunu aktardı. Pentoshi Bitcoin’de 4 ya da 5 hafta içinde %30 oranında düzeltme beklediğini açıkladı. Pentoshi’nin bu iddiasının aksi yönünde iddialarda gündemde yer almaya devam ediyor. Bitcoin’e dair birçok veri ve analiz paylaşan WhaleMap Bitcoin’in son fiyat seviyelerinde güçlü destekler bulunduğunu ve fiyatın 23 bin doların altına inmeyeceğini iddia etti. WhaleMap sosyal medya üzerinden Bitcoin’in düzeltme yaşama durumu ile ilgili soruya ise ancak 22 bin doların altına düşmesi durumunda düzeltmenin söz konusu olabileceğini belirtti.

Bitcoin Rallisi Devam Edecek Mi?

WhaleMap’in yanı sıra Bitcoin rallisinde düzeltme olmayacağını ve rallinin devam edeceğini düşünen birçok analist bulunuyor. Kripto para analistlerinden Byzantine General Bitcoin rallisi ile ilgili değerlendirmesinde kripto paranın yakında 30 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti. Josh Rager de 30 bin doların mümkün olduğunu düşünüyor.

Bitcoin 27 Bin Dolar Seviyesinde İşlem Görmeye Devam Ediyor

Bitcoin 27 aralıkta yaşadığı yeni rekordan sonra işlem hacmini 58 milyar doların üzerine çıkardı. Son 24 saat içinde en çok Binance piyasasında işlem gören Bitcoin 27 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!