BTC Pazartesi Dalgasıyla Karşılaşacak Mı?

BTC Pazartesi Dalgasıyla Karşılaşacak Mı?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), son dönemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin 89 dolarlık seviyenin üzerine çıkmak adına güçlü adımlarla yükseliş trendine girmişti. Kripto para piyasalarındaki bu yükseliş, kullanıcılar tarafından yeni bir rekor yürüyüşü olarak tanımlanmıştı ve ardından BTC kendi rekoruna %5 gibi bir oranda yaklaştı. Fakat beklenen gerçekleşmedi ve Bitcoin aştığı 19 bin dolar seviyesinden bu hafta 16 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi.

BTC 16 Bin 500 – 17 Bin Dolar Arasındaki Fiyatlanmalara Sıkıştı

Bu düşüşle birlikte özellikle piyasalardaki yeni alıcı ve kullanıcılar paniğe kapıldı. Yeni kullanıcıların endişeyle hareket etmesi sonucu, tecrübeli yatırımcılar ve uzmanlar pozisyonlar için uyarı ve tavsiyelerde bulunmuştu. Bu tavsiyelerin ardından hafta sonunda düşüşünü sınırlayan Bitcoin (BTC) 16 bin 500 ile 17 bin dolar arasındaki fiyatlanmalara adeta sıkışıp kaldı. Bu sıkışmadan sonra yatırımcılar, BTC fiyatının hangi yönde hareketine devam edeceğini merakla beklerken, BTC piyasasındaki durgunluk ve belirsizlik, en başarılı uzmanları bile zorlayıcı bir noktaya geldi. Fakat bu belirsizlik, Pazartesi günü ile birlikte yerini dalgalı bir hareketlenmeye bırakabilir.

Yerli Analist Rookie: “3 Gündür Grafik İzliyoruz”

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gün öncesine kadar 20 bin dolar seviyesini test ediyordu. Hafta içinde gelen %15 oranındaki düşüş, BTC’nin 17 bin dolar seviyesinin altına kadar inmesi ile sonuçlandı. BTC fiyatındaki bu sert düşüş, tam da Kara Cuma öncesinde, tahmin edildiği gibi Şükran Günü’ne denk geldi. Perşembe günü irtifa kaybetmeye başlayan BTC/USD paritesi, Cuma ve Cumartesi (şu sıralarda) günlerini 16 bin 500 – 17 bin dolar aralığında geçirdi. Piyasadaki bu sıkışma durumu, en usta analistleri bile rahatsız etmeye başladı. Ancak eğer bu hafta Şükran Günü kutlanmıyor olsaydı, ortaya bambaşka bir tablo çıkabilirdi. Yaşanan düşüş ile ilgili, başarılı yerli analist Rookie Twitter üzerinden Bitcoin’e sitem içeren bir gönderi paylaştı. Rookie paylaştığı gönderide; “Ya arkadaş pumplıyorsan pumpla, dumplıyorsan dumpla! 3 gündür sadece grafik seyrediyoruz. Bi yönün belli olsun” ifadelerine yer verdi.

Sektör Adeta Mesai Saatlerinde İşlem Görüyor

Kripto para kullanıcıları, piyasadaki borsalar ile 7 gün 24 saat işlem yapabiliyor. Ancak bu kripto para piyasasının 7 gün 24 saat, tam kapasitede işlediğini göstermiyor. Kripto para araştırma şirketi CoinMetrics’in kurucularından Nic Carter, bu hafta paylaştığı bir tablo da bunu çok açık bir şekilde gösterdi. Nic Carter, BTC fiyatının hangi gün ve hangi saat aralıklarında daha hareketli olduğunu görmek ve göstermek için başka bir araştırma şirketi olan Skew’in verilerini kullandı. 360 günlük bir zaman çizelgesini kapsayan verilerde, BTC fiyatının gün içinde yüzde kaçlık değişim gösterdiği incelendi. Ortaya çıkan tabloya göre kripto para sektöründeki parti 7 gün 24 saat boyunca devam etmiyor. Sektör adeta bundan farklı olarak mesai saatleri ile işlem görüyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!