BTC Zirvesi 15 Milyon Dolar Olabilir Mi?

BTC Zirvesi 15 Milyon Dolar Olabilir Mi?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatırımcısı MMCrypto, Youtube üzerinden MicroStragety CEO’su Michael Saylor ile röportaj gerçekleştirdi. Elon Musk ile olan iletişiminden, Ethereum varlığı hakkında birçok konuda soruları yanıtlayan Michael Saylor, Bitcoin’in zirveye ulaşmak için güvenli yatırım araçlarının yerine geçmesi gerektiğini ve bu durumda fiyatının 15 milyona ulaşabileceğini belirtti.

Bitcoin’in Güvenli Yatırım Araçlarının Yerine Geçmesi Gerekiyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yayında Bitcoin ile ilgili fiyat tahminin de bulundu. Bitcoin’in zirve fiyatı ve piyasa hacmi ile ilgili yorumlarını açıklayan Saylor, Bitcoin’in zirve fiyata ulaşması için güvenli yatırım araçlarının yerine geçmesi gerektiğini belirtti.

Michael Saylor nakit para, borsa endeksi ya da gayrimenkul gibi borçlanma araçlarının altından daha fazla tercih edilen güvenli yatırım alanları olduğunu belirterek, Bitcoin’in zirve fiyatına ulaşması için bu yatırım araçlarının yerine geçmesi gerektiğini belirtti. Saylor bu varlıkların toplam piyasa değerlerinin 30 40 trilyon civarında olduğunu söyleyerek, Bitcoin’in 10 yıl içinde bu varlıkların yerini alarak 700 trilyonluk bir piyasa değerine sahip olabileceğini belirtti. Saylor’un bu açıklaması üzerine MMCrypto ise direkt Bitcoin fiyatını tahmin etti ve bu durumda Bitcoin fiyatının 15 milyon dolar olacağını söyledi.

Michael Saylor: Ethereum Bitcoin’den Daha Riskli

MMCrypto yayında Michael Saylor’a Ethereum sahibi olup olmadığını sordu. Michael Saylor soruya cevap vermeden önce Ethereum hakkındaki genel görüşlerini de açıkladı. Ünlü CEO, Ethereum’un potansiyeli olduğunu belirtti.

Michael Saylor, Bitcoin’i güvenli bir yatırım limanı olarak tanımlarken, Ethereum’un ise unicorn olduğunu söyledi. Ethereum’un heyecan verici ve henüz gelişim sürecinde bir varlık olduğunu belirten Saylor, Ethereum’un Bitcoin’den daha riskli olduğunu açıkladı. Ünlü CEO, Ethereum’un geniş bir potansiyeli olduğunu da söyledi. Saylor’ın dikkat çektiği diğer nokta ise sürekli Bitocoin ve Ethereum kıyaslaması yapılması oldu. Saylor iki kripto paranın çok farklı özelliklere sahip olduğunu ve aynı şekilde değerlendirilmesinin doğru olmadığını da sözlerine ekledi.

Michael Saylor: Daha Fazla Kurumsal Yatırım Bekliyorum

Yayında Elon Musk ile ilgili sorulara de cevap veren Michale Saylor, Musk’a söylediklerinin diğer şirketler içinde geçerli olduğunu belirterek, “ona söylediklerimi diğer CEO’lara da söylerdim” dedi. Kendisi Bitcoin ile yakından ilgilendiği için Musk’ın kendisine cevap verdiğini belirten Saylor, kurumsal yatırımdan da artış beklediğini belirtti. Şirketlerin dolar bilançosu yerine Bitcoin’i tercih etmelerinin daha karlı olduğunun da altını çizen Saylor, gelecek dönemlerde daha fazla CEO’nun Bitcoin’e yatırım yapmasını beklediğini açıkladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!