BTC’deki Düşüş Kısa Vadeli, Kurumsal İlgi Sürüyor

BTC'deki Düşüş Kısa Vadeli, Kurumsal İlgi Sürüyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2020 yılının aralık ayından bu yana inanılmaz bir yükseliş sergiliyor ve rekor üzerine rekor kırıyor. Aralık ayından bu yana defalarca rekor tazeleyen Bitcoin, son rekorunda 34 bin doları aşmıştı. Lider kripto para birimi tarihi rekoru olan 34 bin dolar seviyesini aştıktan sonra beklenmedik bir gerileme yaşamaya başladı.

Kripto para piyasasının en çok konuşulan birimi Bitcoin,  bir gün içerisinde %8 oranında değer kaybederek 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’de yaşanan sert düşüş, kripto para piyasasının da %7 oranında küçülmesine neden oldu. Birçok kişide şaşkınlık yaratan düzeltme ile ilgili analistlerin yorumlar ise merak konusu oldu. Bitcoin fiyatındaki düşüşün kısa vadeli olacağını iddia eden analistler, CNBC’ye açıklamalarda bulundu. Birçok kripto para uzmanı bu düzeltmenin kısa vadeli yatırımcılar tarafından kar elde etme amacı ile gerçekleştiğini düşünüyor. Qunatum Economics ekibinden Jason Deane ve Bitpanda CEO’su Eric Demuth Bitcoin’deki fiyat düşüşü ile ilgili değerlendirme yapan isimler arasında yer aldı.

Bitcoin Düzeltmeye Rağmen Değer Kazanmış Durumda

Lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığı düzeltmeye rağmen, son bir hafta içinde değer kazanmış görünüyor. 2021 yılına yeni rekorla giren Bitcoin’in son 1 gün içinde yaşadığı gerileme genel grafiğinde ciddi bir hasar yaratmadı. Bitcoin düzeltmeye rağmen son 1 hafta içinde %15 oranında değer kazanmış görünüyor. Lider kripto paranın yaşadığı düzeltmenin neden kaynaklandığı ve yeniden ne zaman yükselişe geçeceği ise merak konusu oldu. Piyasada Bitcoin için yeni hedeflerin konuşulmaya devam ettiği bu süreçte, kripto paranın düzeltmesinin kısa vadeli olabileceği konuşuluyor.

Jason Deane: Düzeltme Kısa Vadeli Görünüyor

Bitcoin’in son 24 saat içinde yaşadığı %8 oranındaki gerilemenin ardından CNBC’ye konu hakkında değerlendirmede bulunan isimlerden biri Quantum Economics ekibinden Jason Deane oldu. Jason Deane düzeltmenin kısa vadeli olduğunu düşünen uzmanlar arasında yer alıyor.

Bitcoin’e yatırım yapan uzun vadeli yatırımcıların satış yapmadığına dikkat çeken Deane, yaşanan düzeltmenin kısa vadeli yatırımcıların kar elde etme kaygısından kaynaklandığını belirtti. Deane piyasadaki genel eğilim ve Bitcoin’e olan talebin devam etmesinin bu düzelmenin kısa vadeli olduğuna dikkat çekti.

Eric Demuth: Kurumsal İlgi Devam Ediyor

Bitcoin’deki düzeltme ile ilgili değerlendirme yapan diğer bir isim ise Bitpanda CEO’su Eric Demuth oldu. Ünlü CEO, Bitcoin’e olan kurumsal yatırımın devam ettiğini ve kurumsal ilgiden kaynaklı olarak düzeltmenin kısa vadeli olacağını düşünüyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!