BtcTurk Popüler Altcoin Cardano’nun (ADA) BtcTurk Pro’da Listelendiğini Açıkladı

BtcTurk Popüler Altcoin Cardano’nun (ADA) BtcTurk Pro’da Listelendiğini Açıkladı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin lider kripto para borsası olarak görülen kripto para alım satım platformu olan BtcTurk popüler altcoin olan Cardano’nun (ADA) BtcTurk Pro’da listelendiğini açıkladı. ADA için yatırma ve çekme hazırlıkları 9 Kasım Pazartesi günü başlamış olsa da  ADA/TRY alım ve satım işlemleri 11 Kasım Çarşamba günü başladı. Öncü kripto para borsası, BtcTurk Pro’da yaptığı altcoin listelemesiin ardıdan; kendi web sitesinden bir açıklama yaptı. BtcTurk açıklamasını; “Değerli kullanıcılarımız, BtcTurk|Pro’da Türk Lirası ile Cardano (ADA) alım satım işlemleri başlamıştır. Bilgilerinize sunarız.” sözleri ile ifade etti.

Bir Altcoin Çeşidi Cardano (ADA)

Aynı zamanda Ethereum ağının kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano, 2017 yılında oluşturuldu. Platform, bir proof-of-stake blockchain platformudur. ADA token’ı, token sahiplerinin ağın işleyişine katılabilmelerini sağlamak için tasarlandı.

Aynı zamanda ADA, geçtiğimiz günlerde, ağa gelecek olan güncelleme Goguen için de net bir tarih vermişti. Yeni bir yol haritası yayınlayan platform, Goguen mainnet’i için hedeflenilen tarihin 2021 yılının Mart ayı olduğunu açıklamaştı.

BtcTurk’ün Listelemesi Sonrası %0,88’lik Artış

3 milyar 340 milyon 883 bin 188 dolarlık piyasa değerine göre 10. sırada olan Cardano’nun fiyatı, yazım sırasında 0,107 dolar seviyesinde görünüyor. Altcoin, son 24 saat içerisinde, BtcTurk’un listelemesi sonrası yüzde 0,88 oranında yükseliş gösterdi.

Cardano’nun (ADA) Hedefinde Ethereum (EHT) Var

NewsBTC’nin yayınladığı haberde Goguen, ADA ağının yeteneklerinde önemli bir ilerlemeyi temsil ediyor. Bununla birlikte merkezi olmayan uygulamalar ve çok varlıklı bir defter de dahil olmak üzere bir dizi başka özellik oluşturma yeteneği de ağa geliyor. Habere göre geliştiriciler ve IOHK, hem teknik hem de teknik olmayan kullanıcılara hitap etmek için büyük çaba sarf etti. Bu, Plutus’ta yeni bir akıllı sözleşme dilinin kullanımıyla görülecek. Programcılara, defterin kendisinde yerleşik veya “yerel” işlevselliğe sahip akıllı bir sözleşme platformu sağlanıyor. Ayrıca belirlenen yol haritasına göre: “Tek bir kod tabanının hem zincir hem de zincir dışı bileşenleri desteklenmesine imkan sağlayarak geliştiröe deneyiminin tutarlılığını ve kullanılabilirliğini mevcut akıllı sözleşme uygulamalarıyla karşılaştırıldığında iyileştiriyor.” ifadeleri yer alıyor.

Goguen Güncellemesi

IOHK, Goguen’in ayrıntılarını, Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison tarafından sunulan Cardano Geliştirme Ekim Güncellemesi aracılığıyla yayınladı. Güncelleme, Ethereum ERC-20 projelerini Cardano’ya aktarmaya teşvik eden, yakında piyasaya sürülecek ERC-20 dönüştürücüsüyle ilgili bir bölüm içeriyordu. NewsBTC’ye göre söz konusu yayın sırasında, bir Ethereum izleme platformu olan Tenderly’nin eski COO’su Vukasin Vukoje, ERC-20 dönüştürücüsünü kullandı. BAT, DAI, AGI, USDC ve USDT’yi dönüştürmek için çeşitli yollar gösterdi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!