Bu bakanlıkta istifa İnstagram’dan, başlama Twitter’dan

Bu bakanlıkta istifa İnstagramdan, başlama twitterdan
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanlığında birçok gelenek unutuldu ve instagram sayfasında başlayan istifa geleneği yeni başlayan bakanın göreve başladığına dair twitter ilanıyla devam etti.

Bakan Elvan, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “görevime başladım” fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı.

Bakanlıkta artarda gelen bu iki görüntü devlet geleneği arasında sayılan bir çok protokolü de unutturdu.

İlk defa bir Bakan istifasını İnstagram’dan sundu.

İlk kez bir bakan İnstagram hesabından olağandışı cümlelerle istifasını duyuran Berat Albayrak’ın ardından Lütfi Elvan’da göreve başladığına dair ilanı twitter üzerinden yaptı

Bu gibi durumları birebir canlı yayında duymaya alışan kamuoyu Albayrak’ın istifasının gerçek mi yoksa bir hacker saldırısı mı olduğu hususunda uzun süre tereddüt etmişti.

Parti aynı ama Bakanlıkta devir teslim töreni yok

Birbirine zıt muhalif cepheler arasında dahi görevin devir teslimi yapılırken Berat Albayrak’ın yerine göreve atanan Lutfi Elvan “devir teslim” töreni olmadan görevine başladı.

Bakan Elvan’ın törensiz göreve başlaması parti içinde ve dışarıda  eleştiri konusu edildi.

Bakanlık  görevine başlamasını devir teslim töreni yerine Twitter’dan duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunda ilk pozunu veren Bakan Elvan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Teveccühleriyle şahsıma bu görevi tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a milletimize bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın”

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!