“CNBC Laneti” Yatırımcıları Endişelendirdi!

“CNBC Laneti” Yatırımcıları Endişelendirdi!
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter’daki kripto para topluluğu bir durumdan oldukça şikayetçi! Bitcoin’in iyiye gittiği zamanlarda, CNBC’nin “Bitcoin Televangelist’i” Brian Kelly, Bitcoin hakkında konuşunca her şey için çok geç oluyor ve Bitcoin popüler hale geliyor. Kitleler fiyatı artırırken; balinalar dump’lıyor ve bundan kısa bir süre sonra fiyat düşüyor. İşte Twitter’daki kripto para topluluğu da tam olarak bu durumdan şikayetçi durumda ve buna bir de isim vermişler. Topluluğun “CNBC Laneti” ismini verdikleri bu duruma bakılırsa çok da haksız sayılmazlar.

CNBC Fiyatı Düşürmüyor Ancak BTC’nin Hit Olduğu Anlaşılıyor

Twitter’daki kripto para topluluğunun bu duruma “CNBC Laneti” demesinin sebebi, CNBC’nin veya Brian Kelly’nin Bitcoin fiyatlarını düşürmesi değil. Fakat Kelly’nin CNBC’deki varlığı bir anlam ifade ediyor. Şöyle ki; Brian Kelly CNBC’de göründüğünde, kitleler şunu anlıyor: “Bitcoin bir kez daha ‘hit’ oldu.”

2017’de En Üstteydi Sonra “Unutuldu”

2017 yılının sonlarında Bitcoin artık her yerdeydi, 24 saatlik haber döngüsünde yer alıyordu ve Bitcoin yılın yatırımıydı! Sonrasında 2018 başlarında fiyat düştü ve Bitcoin haberleri, kitleler arasında dolaşmayı durdurdu. Küresel çapta, Bitcoin neredeyse “unutuldu.”

“Bir İpucunun Çok Nadir Görüldüğünü Biliyoruz.”

“CNBC Laneti” ile ilgili Million Fiat Homepage’in “Matthew” ismini kullanan anonim operatörü bunun kripto para toplulukları arasında bir şakadan fazlası olmadığını düşünüyor. Matthew bu düşüncelerini de; “Kripto topluluğunda pek çok insan, ana akım medyanın kripto para birimi hakkında sanki neler olduğunu biliyormuş gibi açıklama yapmasını komik buluyor. Çünkü kriptoya yakın olan bizler, sıradaki hamlenin ne olacağına dair bir ipucunun çok nadir görüldüğünü biliyoruz.” sözleri ile dile getirdi.

Anlatılmayan Trader Sıralarının Bir Parçası

Fakat “CNBC Laneti” ni ciddiye alan bazı insanlar da bulunuyor. Decrypt’in haberine göre; kripto trader’ı olan Wilco Van Boxtel, bu lanetin “traderlar arasında iyi bilinen bir gerçek” olduğunu söyledi. Kendisinden kanıt istenildiğinde ise Boxtel, “Anlatılmayan trader sırlarının bir parçası. Bitcoin ve piyasalardaki önceki piyasa zirvelerine ve haberlerde nelerin iletildiğine bakın. Yine aynı etkinin olduğunu göreceksiniz.” dedi.

“Sanırım Bazı Kısımları Gerçek Olabilir”

Konuyla ilgili yeterli araştırmanın olmaması düşünüldüğünde, bu teorinin çürütülmesi daha da zorlaşıyor. Simon Peters konu ile ilgili; “Sanırım bazı kısımları gerçek olabilir. Bazı bilgili yatırımcılar satmak isteyebilir.” dedi ve Warren Buffet’ın cümlelerinden bir alıntı yaptı. Peters alıntısında; “Başkaları açgözlü olduğunda korkun, koktuklarında açgözlü olun.” sözlerine yer verdi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!