Coin Metrics BTC Analizi Paylaştı

Coin Metrics BTC Analizi Paylaştı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsasının popüler veri analiz şirketlerinden Coin Metrics, Bitcoin’in 2020 yılında geçirdiği büyük dönüşüm ve yükseliş ile ilgili bir analiz yaptı. Bitcoin’i 2017 rallisinden ayırarak, kurumsal yatırımcıların etkisine ve küresel gelişmelere dayanarak açıklayan şirket lider kripto para biriminin yükselişinin devam edeceğini belirtti.

Bitcoin 2017 Rallisinden Çok Farklı

Coim Metrics şirketi Bitcoin ile ilgili paylaştığı analizde bu sene sürekli yapılan kıyaslamaya yönelik olarak Bitcoin’in bu seneki rallisi ile 2017 rallisi arasında büyük farklar olduğunu belirtti. Bitcoin’in iki rallisi arasındaki en belirgin iki farklı ise küresel piyasaların etkisi ve kurumsal yatırımcılar olarak açıkladı.

Bitcoin Küresel Gelişmelerden Etkilenmeye Başladı

Coin Metrics şirketinin raporunda en dikkat çeken noktalardan biri Bitcoin’in bu sene geleneksel piyasalarla etkileşime girmeye başlamasının aktarılması oldu. Veri analiz şirketi önceki süreçlerde Bitcoin ve geleneksel piyasalar arasında net bir ayrım olduğunu ancak 2020 rallisinde Bitcoin’in geleneksel piyasalarla etkileşime girmeye başladığını ve küresel gelişmelerden ilk kez bu kadar çok etkilendiğini iddia etti.

Bitcoin fiyatlarındaki değişimin 2020 yılının ocak ayından bu yana küresel değişimlerden etkilendiğini iddia eden Coin Metrics,  pandeminin ilk etkisini gösterdiği dönemde Bitcoin ve diğer kripto paraların %30 oranında düşüş yaşadığını belirtti.

Kurumsal Firmaların Bitcoin Algısı Değişti

Coin Metrics veri şirketinin ortaya koyduğu analizde Bitcoin fiyat artışı üzerinde kurumsal yatırımcıların büyük bir etkisi olduğuna dikkat çekildi. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin algıının değiştiğini iddia eden veri analiz şirketi Bitcoin’in artık daha güvenilir olduğunu belirtti.

Coin Metrics raporda 2020 yılının başlarında kurumsal şirketlerin her zamanki gibi Bitcoin’i riskli ve spekülatif bir varlık olarak değerlendirdiğini ancak 2020 yılının ikinci çeyreğinde  bu algının değişmeye başladığını belirtti. Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma aracı olarak gören kurumsal yatırımcıların ilgisini yılın son çeyreğinde zirveye ulaştığını belirten veri analiz şirketi PayPay, MicroStragety ve Squar gibi şirketleri de örnek gösterdi. Şirket Bitcoin’in enflasyona karşı koruma özelliğinin giderek daha önemli hale geldiğini ve dijital altın statüsünün sağlamlaşmaya başladığını aktardı.

2020 Yılında Bitcoin’de İnanılmaz Gelişmeler Yaşandı

Coin Metrics şirketinin paylaştığı veriler ve analizinin ardından 2020 yılında Bitcoin’in kaydettiği ilerlemelerin genel görünümü de merak konusu oldu. Popüler veri şirketinin 2021 yılında da ilerlemeye devam edeceğini düşündüğü Bitcoin 2020 yılında piyasa değerini %236 oranında yükseltti ve bu değere 300 milyar dolar daha ekledi. Bitcoin’in günlük adres sayısının 2’ye katlanarak 1.2 milyona ulaşmasının yanı sıra toplam BTC sahibi adres sayısı 700 binin üzerinde arttı. 2020 yılında arz miktarı yaklaşık %11 oranında azalan Bitcoin’in 2020 yılını yüksek kapatmasının ardından ilerlemeye devam edeceğine dair yaygın bir görüş var.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!