Coinbase XRP İşlemlerini Askıya Alacak

Coinbase XRP İşlemlerini Askıya Alacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para birimi XRP, SEC ve Ripple arasında başlayacak davadan olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Davanın gündeme gelmesinden bu yana birçok kripto şirketinni de yaptığı gibi Coinbase şirketi XRP işlemlerini durduracağını açıkladı. Coinbase şirketi mecburi olarak gerçekleştirdiği durdurma işlemi için 19 ocak 2021 tarihini işaret etti.

Coinbase 19 Ocak 2021’de Tüm XRP İşlemlerini Durduracak

ABD dışında hizmet veren birçok şirket SEC davasının açıklanmasından sonra XRP işlemlerini durdurma kararı almışken, ABD borsalarından biri olan Coinbase’in nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyordu. Popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase de birçok şirket gibi XRP işlemlerini durdurmak dışında bir çaresi olmadığını açıkladı. Coinbase XRP işlemleri ile ilgili aldığı yeni kararı ilk kez bugün açıkladı.

Coinbase borsası yaptığı açıklama ile bugün itibari ile borsada yalnızca limit işlemlerinin gerçekleştirilebileceğini ve 19 Ocak 2021 tarihinde tüm işlemlerin askıya alınacağını aktardı. XRP işlemlerinin durdurulmasının ardından da kullanıcılarının hesaplarına erişebileceğini aktaran şirket XRP’nin Spark airdrop’ını yine de destekleyeceklerini açıkladı.

XRP’ye Karşı Olumsuz Adım Atan Şirketlerin Sayısı Artıyor

SEC davasının gündeme gelmesinden bu yana birçok şirket ve kripto para borsası XRP işlemleri ile ilgili açıklama yapmaya başladı. Ripple şirketini bu süreçte destekleyecek olan şirketler bulunmakla beraber birçok borsa ise XRP işlemlerini durdurmak zorunda olduğunu açıklamaya devam ediyor.

SEC davasının ardından Japonya merkezli Ripple ortağı SBI Holdings, Japonya’da SEC’nin aksine XRP’nin menkul kıymet olarak değil kripto para birimi olarak kabul edildiğini ve XRP işlemlerinin devam edeceğini açıklamıştı. SBI Holdings destek verirken, OKCoin, CrossTower, Jump, Galaxy, SimpleX gibi birçok kripto para şirketi ise XRP işlemlerini durduracağını açıkladı. ABD pazarında bulunan şirketlerin birçoğu kararı zorunlu olarak aldıklarını açıkladılar.

Coinbase Açıklaması İle XRP %20 Oranında Düşüş Yaşadı

Kripto para camiasında Coinbase’in XRP işlemlerini durdurma açıklamasının kripto paranın fiyat aralığını nasıl değiştirdiği ise merak konusu oldu. SEC davasının gündeme gelmesinden bu yana ciddi oranda değer kaybeden XRP, Coinbase borsasının açıklaması ile yeniden değer kaybetti. Coinbase borsasının işlemleri durduracağını açıklamasından önce 0.28 dolardan işlem gören XRP bu haberle %20 oranında değer kaybı yaşadı. XRP 0.22 dolara kadar geriledi. Piyasada işlem hacmi bakımından sıralamasını da kaybeden kripto para biriminin piyasa değeri ise 10.4 milyar dolara kadar geriledi. Son 7 gün içinde piyasa değeri yarısına düşen XRP için zor günler bekleniyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!