Dolar veya Bitcoin Karşılığında Ripple Nasıl Satılır?

Dolar veya Bitcoin Karşılığında Ripple Nasıl Satılır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar ve Bitcoin arasındaki Ripple işlemleri merkez borsalar platformu üzerinden yapılır.  Dolar veya Bitcoin karşılığında Ripple alabilmek için cüzdanlara Coin transferleri yapılmalıdır.

Dolar Veya Bitcoin Karşılığında Ripple Alma Adımları Nelerdir?

Dolar ya da Bitcoin yerine Ripple almak isteyenlerin uygulaması gereken aşamalar şöyledir:

  • Ripple ile ilgili işlemler en kolay Ripple alım satım platformlarından yapılır. Bu platformalar üzerinden doğrudan dönüşüm işlemleri yapılabilir. Fakat diğer yerlerde de dolar önce XRP’ye dönüştürülür. Ardından da Ripple’e dönüşüm işlemleri gerçekleşir. Her iki yöntemde de hızlı bir şekilde para dönüşümleri yapılabilir.
  • İşleme başlamadan önce borsaya kayıt olunmalıdır.
  • Onaylama isteğine karşılık verilmelidir. Onaylanmayan hesaplar ile herhangi bir şekilde işlem yapılamaz.
  • Onay ve kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra cüzdanlar aracılığı ile para dönüşüm işlemleri de tamamlanır.

Dolar Veya Bitcoin Karşılığında Ripple Alırken Neler İstenir?

Ripple ile Dolar ya da Bitcoin arasındaki dönüşüm işlemlerinde istenilen bilgiler şunlardır:

  • Sistemde yer alan formun doğru ve tam doldurulması gerekir. Burada istenilen bilgiler kişisel bilgilerdir. Ayrıca 2 tane resmi belge istenir. Bu belgeler kimlik belgesi ya da pasaport gibi devlete ait olan belgelerdir.
  • İkametgah belgesi istenir. İkametgâh belgesi olmayanlar, yaşadıkları adresi gösteren herhangi bir resmi belge de sunabilir.
  • Yurt dışında yaşayan vatandaşlardan hangi ülkede yaşıyorlarsa orada yer alan oturma iznini ya da vatandaşlık belgesini istemektedir.

Dolar Veya Bitcoin Karşılığında Ripple Almak Riskli Mi?

Dolar ve Bitcoin ile Ripple değişimleri kişisel tercihe kalmış olsa da uzmanlar tarafından işlem yapılan para birimlerinden en yaygın olarak kullanılanlar arasında Ripple de yer alır. Ripple genellikle güvenilir bir yatırım aracı görülür. Bunun sebebi piyasada çok fazla dalgalanmaların olmamasıdır.

Yatırımcılara uzun vadede daha az riskle bir yatırım yolu sunar.  Bunun yanı sıra bankacılık sektöründe daha fazla yer alacağı ve gelecekte tercih edilen yatırım araçlarının başında geleceği ile ilgili de görüşler yer alır. Ripple ile ilgili tahminlerin yapılmasının da kolay olduğu ve bu yüzden de gelecekte de riskinin düşük olacağı ile ilgili de söylemler yer alır.

Dolar Veya Bitcoin Karşılığında Ripple Almada Cüzdanlar Nasıl Yardım Eder?

Ripple ve Dolar ya da Bitcoin arasındaki işlemleri yapmada kullanılan cüzdanlar birikim için kullanılmaz. Burada temel amaç, Ripple’rin daha güvenli bir şekilde saklanmasıdır. Bunu gerçekleştiren de sanal cüzdanlardır. Cüzdanlar arasında transfer işlemlerinin mümkün olması diğer bir cüzdandan kendi cüzdanına transfer yapılmasında olanak sağlar. Burada işlemler yapılırken güvenlik anahtarı kullanılır. Güvenlik anahtarının bir başkası ile paylaşılmaması gerekir.  Cüzdanlar toplamda 3 türden oluşur. Bunlar masaüstünde kullanılanlar, online olarak kullanılanlar ve kağıt şeklinde olan cüzdanlardır. Cüzdanlar sayesinde güvenli bir şekilde paralarınızı saklama şansınız vardır.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!