EOS Nedir? Nasıl Çalışır?

EOS Nedir? Nasıl Çalışır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EOS kısaca yüksek transfer hızı ve esnekliğe sahip blok zinciri protokolü olarak tanımlanabilir. EOS ilk defa 2017 senesinde tanımlanmıştır. İş dünyasında etkin bir şekilde kullanılmaktadır. EOS kendi kripto para birimi olan EOS Coin tarafından desteklenmektedir. EOS diğer blok zincirlerinden bazı özellikleri ayrılmaktadır. En önemli ayrım, EOS’un blok zincir üzerine kurulmuş bir işletim sistemi gibi kurgulanmış olmasıdır. ICO yani kripto para arzı ile 25 Haziran 2017 tarihinde tam 100 milyon adet EOS satışı ile birlikte 196 milyon dolardan fazla gelir elde edilmiştir. EOS, 1 milyar adet EOS satışı ile birlikte 4 milyar fon toplamıştır. Her 23 saatte bir 2 milyon adet açık artırma ile en yüksek teklifi veren kişilere satış yapılmıştır.

EOS Nasıl Çalışıyor?

EOS çalışma sistemi blok zinciri üzerinde merkezi olmayan uygulamalara dayanıyor. Bu uygulamalar esneklik, güvenlik ve yüksek işletim kapasitesi sunuyor. Ayrıca EOS platform tarafından sunulan diğer avantajlardan da faydalanabiliyor. EOS platformu üzerinde akıllı kontratlar çalışıyor. Paralel olarak çalışma sistemi mevcuttur. İşte EOS çalışma sistemine ait diğer detaylar:

  • EOS çalışırken, blok zincirinde veri doğrulaması yetkilendirilmiş iş kanıtı olarak bilinen dPOS madenciliği ile gerçekleştirilir. Bu özelliği ile EOS ağında bir saniye içinde milyonlarca işlem gerçekleştirilmesi mümkün olur.
  • İşlemler 21 madenci tarafından onaylanır. Bu madenciler ise EOS kripto para sahiplerinin onaylaması ile seçilmektedir.
  • EOS blok zinciri ile transfer yapılırken, enerji tüketimi çok daha düşük olur.
  • İşlemci, ekran kartı, disk alanı, hafıza ve ağa dahil olan kullanıcıların hesaplama kaynakları EOS ağı ile paylaşılmaktadır.

EOS Nasıl Saklanır?

EOS saklanması için mobil, donanım cüzdanları ya da masaüstü tercih edilebilir. Eğer blok zincirin tamamının senkronize olmasını isterseniz, mutlaka tam düğüme sahip olmanız istenir. Blok zincirin tamamını indirmek ve cihazın sürekli açık kalmasını isterseniz de Scatter ya da Atomic Wallet cihazlarının kullanılması gerekir.

EOS Adresine Hesap Adı Tanımlaması Nasıl Yapılır?

EOS adresine hesap adı tanımlaması için ilk olarak 12 karakterli hesap adı belirlenir. Daha sonra MEMO daresi eklenir ve anlık olarak belirlenen EOS miktarı görüntülenir. MEMO kodu kullanılarak EOS çekmek mümkündür. Hesabın aktif olması gerekir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!