ETH ve BTC Talebi Eşzamanlı Yükseliyor

ETH ve BTC Talebi Eşzamanlı Yükseliyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin ve en yüksek işlem hacmine sahip altcoin Ethereum, son dönemlerde fiyat değişiklikleri ile inanılmaz talep görmeye başladılar. Bitcoin’in don olarak 35 bin dolar seviyesini aşması, Ethereum’un ise bin dolar seviyesinin üzerine çıkması ile kripto paralara olan talep de yükselmeye başladı. PayPal işlem hacmi ve Google Trends verileri kripto varlıklara olan talebi gösteriyor.

PayPal İşlem Hacmi Tüm Zamanların Rekorunda

Alex Sounders Etheruem ve Bitcoin varlıklarının yükselen hacimlerini PayPal günlük işlem hacminin takip ettiğini iddia ediyor. Bitcoin ve Ethereum’un son dönemlerde yoğun ilgi gördüğünü belirten Saunders, PayPal işlem hacmindeki yükselişe de dikkat çekti.

Saunders Paypal’ın işlem hacmini itBit grafiğine göre değerlendirerek, PayPal’ın işlem hacminde 110 milyon dolara yaklaştığından bahsetti. 110 milyon dolarlık işlem hacminin tüm zamanların rekoru olduğun dikkat çeken Saunders, PayPal’ın günlük işlem hacminin ise 103 milyon dolar olduğunu belirtti.

PayPal Verilerinin Doğruluk Payı Nedir?

PayPal’ın artan piyasa hacmi ile ilgili değerlendirmeler tutarlı görünse de itBit’in PayPal ile ilgili sunduğu veriler %100 oranında doğruluk içermiyor. Bunun sebebi ile PayPal üzerinde yapılan kripto para işlemlerinin görülememesi. PayPal’ın işlem hacmi yalnızca ortak olduğu Paxos verilerine göre tahmin edilebiliyor. itBit Paxos’un işlem altyapısını yürütmekte olduğu için PayPal işlem hacmi ile ilgili verileri net olarak belirtemese de tahmin yürütülmesi için olanak sağlıyor.

PayPal Hacminin Artması Ethereum’a Yaradı

Nugget News CEO’su Alex Sounders’ın diğer bir açıklaması ise PayPal işlem hacminin artışının kripto paralar üzerindeki etkisi oldu. Sounders PayPal işlem hacminin artmasının Ethereum’a yaradığını belirtti. Ethereum’un karlı durumda olduğunu belirtmesi üzerine Bitcoin ve Ethereum işlem hacimleri de merak konusu oldu. itBit verilerine göre Bitcoin ve dolar paritesinin işlem hacmi 45 milyar dolarken, Ethereum ve dolar paritesinin işlem hacmi ise 34 milyar dolar.

ETH ve BTC Google Trends’te En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Bitcoin ve Ethereum’a yönelik artan talebin bir başka göstergesi ise arama motorlarındaki durum oldu. Google Trends verileri kripto varlıklara olan yoğun ilgiyi destekler nitelikte. Ethereum ve Bitcoin’in Google Trends aramaları son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Konu ile ilgili yorum yapan Joseph Young, Bitcoin aramalarındaki artışın 2017 yılındaki seviyesine ulaşamadığını ancak son bir yıl içinde büyük artış gösterdiğini belirtti. Bununla beraber Türkiye’de yapılan Ethereum ve Bitcoin aramaları da küresel verilerle paralellik gösteriyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!