Ethereum 2.0 İlgisi Katlanarak Artıyor

Ethereum 2.0 İlgisi Katlanarak Artıyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Aralık 2020 tarihinde lansmanı gerçekleştirilen Ethereum 2.0 güncellemesine ilgi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ethereum 2.0 için kilitlenen Ethereum miktarının 2 milyonun üzerine çıktığının açıklanması güncellemeyi kripto para piyasasında yeniden popüler hale getirdi. Yatırımcıların güncellemeye neden bu kadar ilgi gösterdiği ve Ethereum fiyatının bu ağ değişikliklerinden nasıl etkileneceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Ethereum 2.0 güncellemesinin aralık ayının başında lansmanının yapılmasından bu yana yatırımcıların ağa 2 milyondan fazla Ethreum kilitlediği açıklandı. Çığ gibi büyüyen bu ilgi güncelleme için gerekli olan ETH miktarının %380 oranında üzerine çıkıldığını gösteriyor. Bugüne kadar toplam 45.000 işlem yapıldığının ve Ethereum 2.0 güncellemesine olan ilginin aynı hızla artmaya devam ettiği görülüyor. Ethereum ağında birçok değişiklik yaratacak bu güncellemeye neden bu kadar yoğun ilgi gösterildiği, ne gibi farklılıkların yaşanacağı ve Ethereum fiyatının güncellemeden nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu.

Ethereum 2.0 Güncellemesine Neden Yoğun İlgi Gösteriliyor?

Ethereum 2.0 güncellemesi ile beraber ağda işle kapasitesinin artacağı güncelleme ile ilgili bilinen gelişmelerden biri. Ethereum kurucusu Vitalik Butarin açıklamalarında ağın işlem kapasitesinin 100.000’e kadar yükselebileceğini söylemişti. İşlem kapasitesinin artması yatırımcılar için oldukça önemli bir nokta olmakla beraber yoğun ilginin sebebinin Ethereum kilitleyen yatırımcılara yapılacak ödemeden de kaynaklandığı düşünülüyor.

Ethereum Ağında Madencilerin Yerini Ağ Doğrulayıcıları Alacak

Ethereum 2.0 güncellemesi ile daha önce kullanılan Proof-of-Work modelinin yerini Proof-of-Stake modeli olacak. Ağda yaşanan bu model değişikliği ile madencilerin yerine ağ doğrulayıcıları geçecek. Ethereum ağında yaşanacak bu değişiklik için ise daha uzun bir süre var. Güncelleme için ilk adım atılmış olsa da işlemin tamamlanması oldukça uzun sürecek.

Tobby Kitty: Güncelleme Satış Baskısını Engelleyebilir

Ethereum 2.0 güncellemesinin kripto paranın fiyat değişimini nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu. Uzun süredir gündeme gelen konu ile ilgili Tobby Kitty sosyal medya hesabı üzerinden fikrini açıkladı. Ethereum 2.0 güncellemesi için 2 milyondan fazla Ethereum kilitlendiğini belirten Kitty, kilitleme işleminin ağın güvenilirliğini gösterdiğini bu yüzden de ilginin olumlu olduğunu belirtti. Bununla beraber Tobby Kitty bu ilginin satış baskısı için engel oluşturabileceğini belirtti. Ethereum güncellemesi için alınan kripto paraların 2 yıl boyunca satışının gerçekleştirilemeyecek olmasının kripto paranın satış baskısı önünde engel olabileceğini aktaran Tobby Kitty, bu kadar yatırımcının Ethereum’a güvenmesinin ise olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!