Ethereum 2020 Yılındaki Zirvesine Ulaştı!

Ethereum 2020 Yılındaki Zirvesine Ulaştı!
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 2020 yılının zirvesine çıktı! 470 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir yükseliş başlatan Ethereum, kripto para pyiasası kullanıcıları için de bir heyecan başlatmış oldu. Bu yükseliş hareketi ile birlikte, bazı tecrübeli kripto para piyasası analistleri izlenecek adımları aktardı. Başarılı analist Aayush Jindal ise Ethereum’daki bu yükselişin, 500 dolar üzerine devam etmesi ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.

Aayush Jindal Yükselişi Değerlendirdi

Ethereum fiyatı ABD doları karşısında 470 doların üzerinde güçlü bir artış hareketi başlattı. Kripto para piyasalarının tecrübeli analisti Aayush Jindal’a göre; Ethereum fiyatı 470 doalrın üzeriinde işlem görüyor ve 500 dolar seviyesinin üzerine çıkma ihtimali var. Buna göre;

  • Ethereum fiyatı 460 dolar ve 470 dolarlık destek seviyelerinin üzerinde güçlü bir yükseliş hareketlenmesi ise işlem görüyor.
  • Fiyat 500 dolarlık bariyere yaklaşıyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bulunuyor.
  • Saatlik RTH/USD paritesi grafiğinde 482 dolara yakın oluşan bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor. (Grafikteki yeri Kraken veri akışından alındı)
  • Analiste göre, net bir kırılma olursa ve fiyat 500 doların üzerinde kapanış yaparsa, Ethereum fiyatı daha da fazla yükselebilir.

500 Dolara Doğru Adım Adım

Ethereum (ETH) fiyatı, 470 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmişti. Bu kapanışın ardından yükseliş ivmesi kazandı. ETH fiyatı 480 dolar ve 485 dolarlık bölgelerinde oluşan direnç seviyelerini de kırmış oldu. Ethereum fiyatları, BTC fiyatına bağlı oalrak artış gösterdi. BTC fiyatlarındaki güçlü artış, ETH fiyatının da 490 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yol açtı. ETH fiyatı 495 dolara kadar yükseldi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı. ETH şu sıralarda 470 dolar seviyelerinde konsolide durumunda bulunuyor.

482 Dolara Yakın Oluşan Artışa Eğilim Çizgisi Bulunuyor

ETH konsolide durumunda bulunduğu seviye, 476 dolardan 495 dolara olan son rallinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesine yakın bir seviye durumunda. Aayush Jindal’a göre; ETH için bir sonraki büyük destek, 465 dolar seviyesine yakın. Bu seviye, çoklu dokunuşlu bir seviye ve son rallinin %50 Fib geri çekilme bölgesine denk geliyor. Daha da önemlisi, ETH/USD paritesinin saatlik grafiğinde 482 dolara yakın oluşan bir artışa eğilim çizgisi bulunuyor.

Jindal’a Göre ETH’nin Görebileceği Seviyeler

Başarılı analist Aayush Jindal’a göre artan yönde 480 dolar ve 495 dolar seviyesi direnç bölgeleridir. Ana engel ise Jindal’a göre; şu anda 500 dolar seviyesidir. 500 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir kırılma yaşanırsa, bu kırılma %5’lik bir ralliyi daha tetikleyebilir. Analiste göre boğalar için bir sonraki durak 525 dolar ve hatta 540 dolar bile olabilir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!