Ethereum Güncellemesi İçin Gereken ETH Yatırıldı

Ethereum Güncellemesi İçin Gereken ETH Yatırıldı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl Temmuz ayında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından duyulan ve işlem hacmine dair bilgilerin paylaşıldığı Ethereum 2.0 güncellemesi için yatırılması hedeflenen Ethereum sayısına ulaşıldı. Ethereum 2.0 güncelleme sözleşmesine 1 günde 300 bine yakın ETH yatırıldı. Bu hareketle birlikte kripto para kullanıcıları, ETH fiyatlarının nasıl etkileneceğini ve ETH kullanıcılarının ne yapacağını merak ediyor. Ethereum için sonraki adımlar ne olacak, kripto para piyasalarında merak ediliyor.

1 Günde Hedefin de Üstünde ETH Yatırıldı

Beacon Chain ağına geçerek köklü bir değişim yaşaması beklenen Ethereum için ilk adım tarihi olarak 1 Aralık işaret edildi. Bunun için Kasım ayının başlarında kamuoyuna açılan ETH 2.0 sözleşmesi ile yatırılması hedeflenen ETH miktarı da 524 bin 288 olarak açıklanmıştı. Dün sabah, sözleşmede toplanan Ethereum sayısı sadece 293 bin 344 seviyesinde bulunuyordu. Bugün ise sayı hedeflenen miktarı bile aştı ve şu an ETH2 sözleşmesine yatırılan 586 bin 848 ETH bulunuyor ve sayı her her an artarak ilerliyor. Yani dünden bugüne, 1 günde yatırılan ETH sayısı 293 bin 500’den fazla görünüyor.

Uzmanlar Hedefe Ulaşılacağına Emindi

Ethereum 2.0 sözleşmesine yatırılan ETH sayısı Kasım ayı başından bu yana oldukça yavaş ilerledi ve bu yavaş ilerleyiş ETH 2.0 güncellemesinin destekleyen kullanıcıları, ertelenme enişesine sürükledi. Ancak birçok kripto para piyasası uzmanı, bu yavaş ilerleyiş sırasında da hedeflenen miktara ulaşılacağına emindi. Uzmanlara göre, insanlar ellerindeki ETH’leri yatırmak için son zamanları bekledi. Sözleşmede, hedeflenen miktarın da üstünde Ehereum’a ulaşıldı ve miktar 524 bin 288 seviyesine ulaştı. Kullanıcılar sıradaki adımın ne olacağını merak ediyor.

Ethereum Aniden Değişmeyecek

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri ETH’nin eski ETH olup olmayacağı konusu. ETH yetkilileri tarafından gösterilen 1 Aralık tarihinde, aniden bir sihirli değnek dokunmuş gibi ETH için her şey değişmeyecek. Planlanan ETH 2.0 güncellemesi ile ağın kendisinin daha aktifleşmediğinin bilinmesi gerekiyor. 1 Aralık tarihindeki  bu Ethereum 2.0 güncellemesi, şu anki Ethereum ağına paralel olarak çalışacak sahiplik kanıtı ile çalışan Beacon Chain ağını aktif hale getirecek. Yani atılacak bu ilk adımın, ETH’nin mevcut kullanıcılarını ya da ağdaki merkeziyetsiz uygulamaları etkilemesi beklenmiyor.

Beacon Chain Geçişi İçin Sıralanan Maddeler

Ethereum, değişiklik konularına ilişkin soruların giderilmesi için, kendi sitesinde Beacon Chain geçişi için şu maddeleri sıraladı:

  • Beacon Chain, bugün kullandığı ETH ile ilgili hiçbir şeyi değiştirmez.
  • Ağı koordine etmeyi hedefler.
  • Ethereum ekosistemine sahiplik kanıtı modelini sunar.
  • Teknik yol haritasında “Phase 0” bölümünü kapsar.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!