Ethereum Kurucusundan Rekor Düzeyde Bağış

Kripto para birimlerinin 2020 sonları ve 2021 yılı itibariyle tüm dünyada ilgi kazanması ile birlikte kripto paraların işlevselliği ve kullanım alanlarıyla ilgili tartışmalar da daha sık gündeme gelmeye başladı. Bitcoin (BTC) öncülüğünde insanların odağına gelen kripto paralar ile “neler yapılabilir, neler yapılamaz?” gibi sorular, sık sık birçok platformda tartışma konusu oldu. Bu tartışmalar devam ederken, lider altcoin Ethereum’un (ETH) kurucu ortaklarından Vitalik Buterin çok anlamlı bir kampanyaya 600 bin dolardan fazla bağışta bulunarak, kripto paraların kullanılabileceği en faydalı alanlardan birini göstermiş oldu.

Ethereum Kurucusundan Rekor Düzeyde Bağış
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar rekorunu kırdı geçti ve 2021 yılında rekorlarına kademeli olarak yenilerini ekledi. Bitcoin’in kısa vadede çok ciddi yükselişler elde etmesi, tüm dünyanın kripto paralara karşı bakış açısını değiştirdi. Dünyanın odağı haline gelen kripto paralar, 2021 yılının ilk 4 ayında yıla damgasını vurmayı başardı. Ancak kripto paraların bu denli revaçta olması, onlarla ilgili çeşitli başlıklardaki tartışma konularının da sık sık gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle kripto paraların kullanım alanı, işlevselliği gibi konularda devam eden tartışmalar, Ethereum’un (ETH) kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in yaptığı 600 bin doların üzerindeki kripto para bağışı ile farklı bir noktaya ulaştı. Vitalik Buterin, son zamanlarda Covid salgınının şiddetini çok ciddi ölçüde artırdığı Hindistan için başlatılan yardım kampanyasına kayıtsız kalmadı.

Yardım Kampanyası Nasıl Başladı?

Tüm dünyada Mart 2020 döneminden bu yana etkisini gösteren Covid salgını, aşılama çalışmaları başlamış olmasına rağmen bazı bölgelerde şiddetini git gide artırdı. Bu bölgelerin başında ise Hindistan geliyor. Hindistan’da durumun daha vahim hale gelmeye başlaması ile birlikte Polygon Network (MATIC) kurucu ortaklarından Balaji Srinivasan Nailwal bir yardım kampanyası başlattı. MATIC kurucusu, Hindistan’da Covid salgınının boyutunun çok ciddi seviyelere ulaştığını, mutasyonlu salgın vakalarının artık durdurulamaz hale geldiğini aktardı.

Buterin 100 ETH ve 100 MKR Bağışladı

Nailwal öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına birçok önemli ve ünlü isim katıldı. Coinbase eski CTO’su ve Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin de bu isimler arasında yer alıyor. Coinbase eski CTO’su kampanyaya 21,74 adet Ethereum bağışıyla katılım sağladı. Ethereum yazım sırasında 2 bin 488 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bu fiyat üzerinden, eski CTO 61 bin doların üzerinde bağış yapmış oldu. Öte yandan Buterin ise kampanyaya 100 Ethereum ve 100 Maker (MKR) bağışı ile katılım sağladı. Buterin’in bağışı ise 600 bin doları aşıyor.

Ethereum Kanadından Daha Önce De Bağışlar Yapılmıştı

Ethereum Foundation, daha önce de benzer durumlar karşısında kayıtsız kalmayarak yardımlarda bulunmuştu. Avustralya’daki yangın felaketi ve depremler, Covid salgını gibi durumlardan dolayı Ethereum Foundation daha önce UNICEF’e 1.125 adet Ethereum bağışlamıştı. Hindistan’a yaptığı yardımdan sonra Buterin, daha fazla kişinin bu kampanyaya katılması gerektiğini dile getirdi.

Respond To This Post
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!