Ethereum Madencileri Tercihi Nvidia

Ethereum Madencileri Tercihi Nvidia
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) madencileri ile ilgili çok ilginç bir detay fark edildi. Dünya teknoloji devi Nvidia, yeni bir kazanç raporu hazırladı. Raporda ETH madencileri ile ilgili bir detayı fark ettiğini söylen bir analist, 2021 yılının üçüncü çeyreğine dair kazançların bulunduğu raporda ETH madencilerine 175 milyon dolar değerinde grafik işlem birimi (GPU) satıldığını öne sürdü. Eğer iddialar doğruysa, son olarak 500 dolar barajını aşan ETH için, bu durum 2021 yılında pazar payını büyüteceği anlamına geliyor.

Analistler 2,1 Milyar Dolar Öngörmüştü

Nvidia’nın bu hafta paylaştığı kazanç raporunda, firmanın öngürülen tutarlardan çok daha fazla kazanç elde ettiği gözlemlendi. Usta analistler, bu rapora ilişkin kazanç miktarını 2,1 milyar dolar olarak öngörmüştü ancak Nvidia’nın yayınladığı raporda kazanç miktarı 2,79 milyar dolar olarak açıklandı. Rapordaki kazanç oranını inceleyen analist Mitch Steves, ETH madencilerine 175 milyon dolarlık grafik işlem birimi (GPU) satıldığını iddia etti.

Nvida Daha Önce “Ampere” İsimli Grafik Kartını Tanıtmıştı

Nvidia’nın kazanç raporunu, RBC Capital Markets analistlerinden Mitch Steves yorumladı. Steves, ETH madencilerinin Nvidia’dan 175 milyon dolarlık GPU aldığını iddia etti. Daha önce ise Nvidia, Ampere ismini verdikleri yeni bir teknoloji kullanılarak üretilen grafik kartının, müşteriler tarafından özellikle çok ilgi çektiğini belirtmişti. Öte yandan başka bir açıklamada ise oyun sektörünün şirket gelirlerini %37 artırarak 2,27 milyar dolara çıkardığı ifade edilmişti.

Steves’e Göre Nvidia ETH Madencilerinin İhtiyaçlarını Karşılayabilir

Mitch Steves, ek olarak yakın zamanda başlatılması düşünülen ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte madencilerin daha verimli ve daha yüksek performanslı donanımlara yönelmesi gerektiğini vurgulamıştı. Mitch Steves’e göre; Nvidia’nın sunduğu çözümler, ETH madencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda.

Nvidia tarafından özellikle Ampere gibi ETH, Mondero (XMR) ve Zcash (ZEC) madencileri arasında popüler olduğu bilinen bir durum. Öte yandan Bitcoin (BTC) için çok daha üstün performanslara ihtiyaç duyan madencilerin ise ASIC adıyla bilinen donanımları tercih ettiği biliniyor.

BTC Madenciliği Ödülleri Bitcoin Fiyatı İle Dengelendi

Son günlerde yapılan bir analize göre, son zamanlarda yaşanan BTC rallisinin BTC madenciliği gelirlerini önemli ölçüde artırdığı ortaya çıktı. BTC madencilik ödülleri, Mayıs ayında 12.5 BTC’den, 6.25 BTC’ye düşerek yarıya inmişti. Fakat analist Glassnode’nin yaptığı bir araştırmaya göre, halving esnasında 9 bin dolar seviyesinde olan BTC, 18 bin dolar seviyesine kadar çıkarak bu farkın kapandığı ortaya koyuldu.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!