Ethereum Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Ethereum Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum madencilik getirisi, özellikle kısa sürede ciddi rakamlarda gelir elde etmek isteyen girişimcilerin ilgi alanına girmektedir. Ethereum madenciliğine başlamak için ellerindeki sermaye ile sistem toplamak isteyen girişimciler, öncelikle Ethereum madenciliği kazancı hakkında birtakım hesaplamalar yaparak tahmini kazanacakları miktarları incelemektedir.

Bilindiği üzere diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi Ethereum üretiminde de blok zincir tabanlı ağ üzerine bağlanan bilgisayarlardan madencilik yapılmaktadır. Ethereum madenciliğinde GPU sistemi öne çıkmaktadır. Bu sistemin maliyeti, elektrik tüketimi, güncel Ethereum fiyatı gibi faktörlerin hepsi hesaplamaya dahil edilerek, Ethereum üretiminin ne kadar kazandıracağı hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkündür.

Ethereum Madencilik Hesaplaması

Ethereum minin hesaplama işlemleri, farklı faktörlerin hesaplamaya katıldığı esasında matematiksel bir işlemdir. Madencilik sistemi kurarak Ethereum üretmeye başlayan kişilere, ürettikleri her Ethereum için yine Ethereum cinsinden ödül verilmektedir. Ethereum fiyatı, madencilik sistemi kurulum maliyeti, madencilik işlemlerinin elektrik tüketimi, güncel kur durumu gibi faktörler Ethereum madenciliğinin karlı olup olmadığını ortaya koyan değişkenlerdir.

Bu hesaplamalar sonucunda Ethereum madencilik kazancının karlı olup olmadığını görmek mümkündür. İnternet üzerinde pek çok yerli ve yabancı web sitesinde Ethereum kazancı hesaplama araçları ve robotları bulunmaktadır. Bu robotlara yukarıda söz ettiğimiz değişkenleri yazarak Ethereum madenciliği yaparken ne kadar kazanç sağlayacağınızı önceden tespit edebilirsiniz.

Ethereum Madenciliği Kazanç Hesaplama

Ethereum madenciliği kazancı bulmak için GPU donanımının hash gücü de önemlidir. Güncel Ethereum fiyatına göre madencilerin saatlik, haftalık ve aylık kazançları hash gücüne göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla Ethereum madenciliğinde hash gücü yüksek olan GPU donanımlarına sahip madenciler, belirli süre içinde daha fazla işlem yapabildikleri için mining işleminden daha fazla kar edinebilmektedir. Donanımların yüksek işlem gücüne sahip olması Ethereum madenciliğinin kazancında çok önemlidir.

Ethereum Madenciliği İçin Sistem Nasıl Olmalıdır?

Ethereum madenciliğinde sistem gereksinimleri belirttiğimiz gibi çok önemlidir. Madencilik işleminin kazanç sağlaması için yüksek performanslı GPU donanımlarından oluşan bir sistem kurulumu şarttır. Aksi halde hem cihazların maliyeti hem de saatlik elektrik sarfiyatı gibi giderler, Ethereum kazancını gölgeleyen faktörler olacaktır. Ethereum madenciliği yapmak isteyenlerin birden fazla GPU’lu anakartlara sahip bilgisayarları olması gerekmektedir.

Ethereum Blok Ödülleri Karlı Mıdır?

Ethereum blok ödülü kazancı, her başarılı işlem sonucunda yaklaşık 2 Ethereum olarak madencilere verilmektedir. İşlem yapılan bloklar için verilen ödüllerinin yanı sıra ağ üzerinde kullanılmayan bloklar için de Ethereum madencilerine ödeme yapılmaktadır. Ethereum fiyatının güncel değeri baz alındığında, giderlere karşılık ödüllerin daha karlı olması durumunda Ethereum madenciliği kazancı öne çıkan bir gelir kapısı olmaktadır. Ancak Ethereum fiyatlarının düştüğü durumlarda da ödüllerin getirisi, kurulan yatırımın masraflardan daha düşük seviyede kalabilmektedir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!