Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum Nasıl Alınır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum satın almak isteyen yatırımcıların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. İlk olarak 2015 yılında Vitalik Buterin ve diğer kurucu ortakları ile birlikte ortaya çıkarılan Ethereum, o günden bu yana dikkatleri üzerine çeken bir altcoin olmayı başarmıştır. Bitcoin’in gölgesinde kalan ancak diğer altcoinlere nazaran çok daha popülerlik kazanmış olan Ethereum almak için yapılması gerekenler oldukça basittir. İnternet üzerinden bazı kriterlere dikkat ederek siz de Ethereum kripto para birimine tek tıkla yatırım yapabilirsiniz.

Ethereum Satın Alma Yöntemi

Ethereum alma yöntemi için ilk olarak kripto para birimlerinde alım satım yapma imkanı sunan borsaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu tür kripto para alım satım işlemlerine olanak tanıyan platformlar, güvenilir hizmet vermesiyle ünlüdür. Sağlam alt yapıya sahip kripto para birimi alım satım sitesine üye olduktan sonra Ethereum almak çok daha kolaydır.

Üyelik işlemlerinin ardından bu platformlardaki hesabınıza TL yatırmanız gerekmektedir. Yurt dışı merkezli Ethereum alım satım sitesine üye olduysanız da döviz cinsinden yatırım yapabilirsiniz. Hesabınızdaki paranın güncel Ethereum değerine karşılığı kadar Ethereum satın alabilir ve bunları kripto para cüzdanınızda muhafaza edebilirsiniz. Pek çok kripto para alım satım platformlarında bu işlemler komisyonsuz veya çok düşük komisyon ücretleri ile gerçekleştirildiği için yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Ethereum Nasıl Hesaplanır?

Ethereum hesaplamaları için iki farklı kategoriye dikkat edilmektedir. Bunlar güncel fiyat ve madencilik karlılığıdır. Üye olduğunuz kripto para alım satım platformunda Ethereum fiyatının TL, Bitcoin veya diğer itibari paralar cinsinden karşılığını takip edebilirsiniz. Madencilik karlılığını hesaplamak için web platformunda pek çok hesaplama motoru kullanılabilmektedir. Bu araçlara elektrik birim fiyatı, donanım performansı ve madencilik statüsü gibi detayları yazarak Ethereum üretimindeki değer hesabını matematiksel olarak yapabilmek mümkündür.

Ethereum Nasıl Saklanır?

Ethereum saklama işleminde cüzdanlar devreye girmektedir. Ethereum saklarken kullanabileceğiniz cüzdanlar arasında masaüstü, mobil, depolama cihazı veya çevrimiçi cüzdanlar bulunmaktadır. Blok zincir üzerinden çevrimiçi saklama yapmak istediğinizde Ether Wallet uygulamasını kullanabilirsiniz. Ethereum kullanırken siber saldırılara karşı güvenilir olması için soğuk depolama yöntemlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Ethereum ve Bitcoin Farkı Nedir?

Ethereum ile Bitcoin farkı da çok sayıda yatırımcının kafalarındaki soru işaretlerinden biridir. Bitcoin, ilk kripto para birimi olması sebebiyle bütün dijital coinlerin atası olarak kabul edilir. Fakat Ethereum hesaplama platformu olarak Bitcoin’den biraz farklılaşır. Bitcoin öncü kabul edilirken Ethereum da bu sektörü daha yenilikçi ve teknolojik bir seviyeye yükselttiği için ilgi görmektedir. Ethereum almak isteyen kişiler de bu ayrıntıya dikkat ederek tercihlerini gerçekleştirmektedir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!