Filmin başrolünde yapay zekalı robot oynayacak

Filmin başrolünde yapay zekalı robot oynayacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapay zekalı robot  Erica’nın  2021 yazında tamamlanması beklenen 70 milyon dolar bütçeli bilim kurgu filminde başrol oynayacak

70 milyon dolar bütçeli bilim kurgu filmi

Başrolü paylaşacak insan oyuncu henüz belli değilse de  70 milyon dolar (yaklaşık 480 milyon TL) bütçeli bilim kurgu filmi “b”, yapay zekalı robot Erica’yı başrol oyuncusu yaptı.

Habere göre yapay zekalı bir robot oyuncu üzerine kurulmuş ilk yapım olacak b’nin ardında Oscar adayı Loving Vincent’a imza atmış yapım şirketi Bondit Capital Media var.

insan DNA’sını mükemmelleştirme programı

Film, insan DNA’sını mükemmelleştirmek amacıyla yarattığı programın tehlikelerini keşfeden ve tasarladığı yapay zekalı robotun (Erica) kaçmasına yardım eden bir bilim insanının hikayesini anlatıyor.

Yapay zekanın iyi amaçlı kullanımına örnek olacak

Erica’yı üreten Japon bilim insanları Hiroshi Ishiguro ve Kohei Ogawa’nın, robota metot oyunculuğu yöntemini öğrettikleri belirtildi. Projenin yaratıcılarından Sam Khoze, oyunculuğun diğer yöntemlerinin yaşam deneyimi gerektirdiğini ancak Erica’nın böyle bir deneyimi olmadığına dikkat çekti. Khoze, Erica’nın beden dili, duyguları ve hareket hızı gibi konuları düzenleyerek karakterini geliştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Erica aslında American History X’in yönetmeni Tony Kaye’in imza atacağı bambaşka bir projede yer alacaktı. Ancak takvim uyuşmazlığı nedeniyle yapımcılar Kaye’yle yolları ayırmıştı.

b’nin henüz bir yönetmeni ya da insan oyuncusu yok. Yapımcılar Erica’nın bazı sahnelerini Japonya’da halihazırda çekmiş durumda. Filmin geri kalanının Haziran 2021’de Avrupa’da tamamlanması öngörülüyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!