Gram Altın Fiyatları Düşüşte Bugün 466 TL’den İşlem Görüyor

Gram Altın Fiyatları Düşüşte Bugün 466 TL’den İşlem Görüyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayının ikinci işlem haftası bugün itibariyle geride kalacak. Gram altının hangi seviyede kapanış yapacağı merak ediliyor. Küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar, altın birikimi olanlar, düğün yapmak isteyen gelin ve damat adayları ve altın almayı düşünen vatandaşlar, altın fiyatlarını araştırıyor. Kapalıçarşı’dan gelen güncel fiyatlar yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Dalgalı Bir Çizelgede Seyrediyor

Düşüş eğiliminde olan gram altın fiyatı bugün 466 TL seviyesinden işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın, yarım altın, ata altını, cumhuriyet altını ve 22 ayar bilezik fiyatları da dalgalı bir çizelgede görünüyor.

Beşinci ve Son İşlem Gününde Gram Altın

Güncel altın fiyatları 5. işlem gününde yakından takip ediliyor. Son günlerde düşüş grafiği çizen gram altının bugünkü işlem fiyatı 466 TL seviyelerinde bulunuyor. Küresel Covid-19 salgını sebebi ile altın fiyatları son yılların zirvesini görürken, son birkaç aydır yüksek olan gram ve çeyrek altın fiyatları da geçtiğimiz günler içinde düşüşe geçmişti. Yaşanan gelişmeler ardından düşüşe geçen altın fiyatlarının bugün hangi seviyelerden işlem gördüğü ve Kasım aylarının sonlarına doğru hangi seviyelere ulaşacağı merak ediliyor.

İkinci İşlem Haftasında Neler Yaşanmıştı?

Altın fiyatları yakın geçmişte tarihi zirvelerini görmüştü. Geçtiğimiz haftaya kadar rekor tazeleyerek grafik çizen altın fiyatları, geçtiğimiz hafta sonu başlayan gelişmelerle birlikte bu hafta içine sert düşüşlerle giriş yapmıştı.

İlk olarak TCMB Başkanı görevden alınarak yerine Naci Ağbal getirildi ve ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası ile birlikte, karar henüz resmiyete kavuşmamışken, dolar/TL kurunda ve altın fiyatlarında düşüşler başladı. Daha sonra Naci Ağbal’ın banka genel müdürleri ile toplantısı, piyasalarda olumlu beklentiler yaşattı. Joe Biden’ın başkanlığında, büyük teşvik paketi ihtimali güçlendi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik anlamdaki beklentilerini ve olumlu mesajlarını aktardı. Yaşanan bu gelişmeler altın fiyatları çizelgesine doğrudan etki etmişti.

13 Kasım 2020 Güncel Altın Fiyat Listesi

Bugün itibariyle altın fiyatları listesi şöyle görünüyor:

  • Ata altını alış – 3.126,20 TL – satış 3.158,30 TL
  • Cumhuriyet altını alış – 3.102,00 TL – satış 3.149,00 TL
  • Gram altın alış – 467,88 TL – satış 467,91 TL
  • Yarım Altın alış – 1.522,10 TL – satış 1.543,80 TL
  • Çeyrek altın alış – 761, 10 TL – satış 771,90 TL
  • Tam altın alış – 2.991,58 TL – satış 3.052,62 TL
  • 22 ayar bilezik alış – 423,89 TL – satış 440,28 TL

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!