Gram Altın Gün İçinde Önce Çıktı Sonra Düştü!

Gram Altın Gün İçinde Önce Çıktı Sonra Düştü!
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayının ikinci işlem haftasının beşinci ve son gününde altın fiyatının hareketleri ve hangi seviyede kapanış yaptığı merak ediliyor. Altının haftayı kaç TL seviyesinde kapattığını merak eden vatandaşlar, yeni gelişmelerle birlikte altın fiyatlarında yaşanacak ivmelenmelerin hangi yönlü olacağı konusunda merak içerisinde araştırmalara devam ediyor.

469 TL Seviyesini Gördü

Çıkış eğiliminde olan gram altın fiyatı bugün 469 TL seviyesinden işlem görmeye başlamıştı. Tekrar bir düşüş grafiği çizen gram altın, şu sıralar 466 TL seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Aynı zamanda çeyrek altın, yarım altın, ata altını, cumhuriyet altını ve 22 ayar bilezik fiyatlarının da küçük dalgalı bir grafik çizdiği görünüyor.

Gün İçinde Tekrar Düşüşe Geçti

Güncel altın fiyatları, 5. işlem gününün kapanmasıyla birlikte yakından takip ediliyor. Son günlerde düşüş grafiği çizen gram altının bugünkü işlem fiyatı 469 TL seviyelerine çıkış hareketi gösterdi. Ardından tekrar düşüşe geçen gram altın fiyatı dünkü seviyesine benzer bir şekilde 466 TL seviyelerinde bulunuyor.

Küresel Covid-19 salgını sebebi ile altın fiyatları son yılların zirvesini görürken, son birkaç aydır yüksek olan gram ve çeyrek altın fiyatları da geçtiğimiz günler içinde düşüşe geçmişti. Yaşanan bu düşüşün ardından bugün, altın fiyatlarında bir çıkış hareketi gözlemlendi ve ardından gün içinde tekrar düşüşe geçti.

Geçen Haftanın Haber Akışları İle Düşüşe Geçti

Altın fiyatları yakın geçmişte tarihi zirvelerini görmüştü. Geçtiğimiz haftaya kadar rekor tazeleyerek grafik çizen altın fiyatları, geçtiğimiz hafta sonu başlayan gelişmelerle birlikte bu hafta içine sert düşüşlerle giriş yapmıştı.

İlk olarak TCMB Başkanı görevden alınarak yerine Naci Ağbal getirildi ve ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası ile birlikte, karar henüz resmiyete kavuşmamışken, dolar/TL kurunda ve altın fiyatlarında düşüşler başladı. Daha sonra Naci Ağbal’ın banka genel müdürleri ile toplantısı, piyasalarda olumlu beklentiler yaşattı. Joe Biden’ın başkanlığında, büyük teşvik paketi ihtimali güçlendi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik anlamdaki beklentilerini ve olumlu mesajlarını aktardı. Yaşanan bu gelişmeler altın fiyatları çizelgesine doğrudan etki etmiş ve tarihi zirvenin ardından altın fiyatlarında düşüşler başlamıştı.

Gram Altın 466 TL Seviyelerinden İşlem Görüyor

Bugün ise altın fiyatlarında çıkış hareketi oldu. Dün, 466 TL seviyelerinden hareket eden gram altının fiyatı, bir çıkış göstererek bugün 469 TL seviyelerini gördü. Ardından gün içinde tekrar bir düşüş yaşandı ve gram altın fiyatı dünkü seviyelerine tekrar geriledi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!